Pomoc dla Ukrainy

Pomagamy piłkarkom z Ukrainy. Dołącz do nas! 

KPR Ruch Chorzów zaangażował się w akcję na rzecz Ukrainy. Na początku marca odpowiedzieliśmy na apel Galiczanki Lwów - klubu, w którym mamy wielu przyjaciół. Po tym, jak rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, nie mogliśmy pozostać obojętni na ich wołanie o pomoc. Sprowadziliśmy do Polski 20 młodych zawodniczek z Ukrainy oraz trenerkę.

Piłkarki przeżyły koszmarne chwile, musiały uciekać przed wojną, boją się o najbliższych, którzy pozostali w Ukrainie. Jednocześnie chcą kontynuować to, co kochają - grę w piłkę ręczną. Od początku pobytu w Chorzowie pytały o możliwość trenowania, po kilku dniach - i współpracy z Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu - udało się zorganizować dla nich wolne terminy w chorzowskich halach. Widać, że sport sprawia im wielką radość w tym trudnym czasie.

Zapewniliśmy im transport, bezpieczeństwo i możliwość gry w piłkę ręczną. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że potrzeby są znacznie większe, a przekraczają one niestety możliwości finansowe naszego klubu.

Młode zawodniczki potrzebują sprzętu do gry - butów, dresów czy piłek. W Polsce starają się kontynuować naukę, ale na razie robią to jedynie za pomocą smartfonów, co stanowi dużą niedogodność. Zakup laptopów byłby optymalnym rozwiązaniem, na które jednak potrzebne są dodatkowe środki.

Bardzo prosimy Państwa o wsparcie finansowe naszych działań. Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy. Razem sprawmy, by zawodniczki z Ukrainy poczuły się w Polsce jak w domu i zapomniały o traumatycznych wydarzeniach w swoim kraju.

Jeśli zdecydują się Państwo dołączyć do naszej akcji, oferujemy promocję Państwa firmy i działania marketingowe podczas meczów KPR Ruch Chorzów - zarówno w Polsce, jak i w czesko-słowackiej MOL Lidze.


Wpłat na rzecz piłkarek z Ukrainy można dokonywać na konto naszego klubu:

87 1050 1243 1000 0090 8019 6232
ING Bank Śląski S.A.

Klub Piłki Ręcznej Ruch Chorzów Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Ul. Gen. Henryka Dąbrowskiego 113
41-500 Chorzów

W tytule prosimy wpisać: Pomoc dla piłkarek z Ukrainy
Reklamacreated by:input.com.pl