Aktualności

Trenerzy po meczu KPR Ruch - Eurobud JKS Jarosław

16 styczeń 2021, 20:05:53, Superliga
Zapraszamy do przeczytania pomeczowych wypowiedzi Reidara Moistada i Marcina Księżyka.

W meczu 11. serii PGNiG Superligi Kobiet Ruch Chorzów uległ Eurobudowi JKS Jarosław 20:25 (11:12). Oto pomeczowe komentarze szkoleniowców obu zespołów.

Reidar Moistad (trener Eurobudu JKS Jarosław)
- To było dokładnie to, czego obawiałem się przed meczem. Pracowaliśmy nad tym przez cały tydzień. Byłem tutaj wcześniej, grałem tu już mecze, wiedziałem, że będzie ciężko. Jestem pod wrażeniem Ruchu Chorzów, tego jak zawodniczki podeszły do meczu, ich walecznego ducha. Cieszę się, że ostatecznie to my wygraliśmy.

- Kluczem do zwycięstwa, jak zawsze, była obrona. Ruch ma dwie dobre obrotowe. Najważniejsze, że rozwiązaliśmy ten problem. W ostatnich 15 minutach poradziliśmy sobie z tym. Ale wcześniej obrotowe sprawiły nam sporo problemów.

Bramkarka Karolina Szczurek zdobyła dwa gole. Ona robi to często na treningach, jest w tym naprawdę dobra (w rzutach przez całe boisko do pustej bramki - przyp. red.). Taką sytuację umożliwiają nowe przepisy, gdy wycofuje się bramkarza i gra „7 na 6” albo „6 na 6” przy dwuminutowej karze. Faktycznie jednak dwa gole bramkarki w meczu nie zdarzają się często.

Marcin Księżyk (trener Ruchu Chorzów)
- Mimo dość niskiego wyniku i straconych 25 bramek myślę, że nasza obrona nie funkcjonowała tak jak w zeszłym tygodniu w meczu z Koszalinem. Do tego nie było praktycznie szybkiego ataku, a to jest nasz klucz do sukcesu, na to stawiamy największy nacisk. Dziś tego zabrakło.

- Dostawaliśmy bardzo dużo głupich kar, bo kara jak najbardziej może się zdarzyć w walce bezpośredniej, ale nie za głupotę. Dziś było wiele kar za pchnięcie, a to jest dla mnie głupia kara, nic to nie daje, tylko powoduje osłabienie drużyny. Tego się mieliśmy wystrzegać, nie udało się, to też było przyczyną porażki.  Czy dziewczyny były przemotywowane? Tego się właśnie obawiałem przed meczem. Chyba tak było.

- Teraz przed nami trudne mecze - w Lubinie, potem z Lublinem. Dla nas każdy mecz jest trudny. Na pewno damy z siebie wszystko, taką mam nadzieję. Tak postaram się przygotować zespół, żebyśmy powalczyli, bo to jest najważniejsze, to ludzie chcą oglądać. Wynik wskaże parkiet.
Reklamacreated by:input.com.pl