Aktualności

Nie udało się pójść za ciosem. Ruch przegrał z Jarosławiem

16 luty 2020, 19:55:59, Superliga
Jeszcze w 48. minucie nasza drużyna miała dwa gole przewagi i wydawało się, że w końcu odczaruje własną halę. Niestety końcówkę lepiej rozegrał Eurobud JKS Jarosław, a jego skrzydłowa Magda Balsam rzuciła aż 16 goli.

Nasza drużyna, podbudowana sukcesem w Pucharze Polski (w środę wywalczyliśmy awans do półfinału), dobrze rozpoczęła spotkanie z beniaminkiem z Jarosławia. Prowadziła po golach Natalii Stokowiec i Magdaleny Drażyk. Później jednak dwie dwuminutowe kary otrzymała Marcelina Polańska, bohaterka pucharowego meczu ze Startem Elbląg.

Eurobud JKS najpierw wyrównał, a w 14. minucie prowadził już 7:4, po rzucie Natalii Turkalo. Ze skrzydła i po kontratakach trafiała także najskuteczniejsza zawodniczka drużyny Vita Teleky’ego Magda Balsam (siedem goli w pierwszej odsłonie).

W końcówce tej części gra się wyrównała. Lukę w obronie Eurobudu kilka razy znalazła Magdalena Drażyk, po podaniach do koła nie myliła się Karolina Jasinowska. Ruch wypracował minimalną zaliczkę przed przerwą. Po golu Agnieszki Piotrkowskiej prowadził 16:15.

W 38. minucie Karolinę Szczurek pokonała Katarzyna Masłowska, a "Niebieskie" powiększyły przewagę (22:20), by… błyskawicznie ją stracić, a następnie mieć dwa gole do odrobienia. Niezawodna Magda Balsam wykończyła trzy akcje z rzędu (22:24).

Chorzowianki zareagowały. Masłowska najpierw wykorzystała karnego, a potem przejęła piłkę i samotnie pognała na bramkę Eurobudu. Było 26:25 dla drużyny Michała Boczka, a po dynamicznym wejściu Aleksandry Jaroszewskiej 28:26. Wydawało się, że trzy punkty są na wyciągnięcie ręki.

Trener gości poprosił o czas i od tego momentu jarosławianki panowały na boisku. Ostatnie 12 minut rozegrały koncertowo. Największa w tym zasługa Balsam, która - mimo urazu lewej stopy - rzuciła w końcówce pięć goli, a w całym spotkaniu aż szesnaście. To nowy rekord PGNiG Superligi Kobiet. Skrzydłowa Eurobudu mogła go jeszcze poprawić, ale w ostatniej próbie zatrzymała ją Karolina Kuszka.

Kolejny mecz "Niebieskie" rozegrają już w piątek, 21 lutego - w Kobierzycach.

KPR Ruch Chorzów - EUROBUD JKS Jarosław 30:35 (16:15)
KPR Ruch:
Chojnacka, Kuszka, K. Gryczewska - Jasinowska 4, Drażyk 8, Polańska 1, Masłowska 5, Jaroszewska 1, Piotrkowska 8, Nimsz, Lipok 1, Sójka, Grabińska 1, Stokowiec 1.
EUROBUD JKS: Szczurek - Novais Bancilon 3, Balsam 16, Donets, Turkalo 3, Pietras 5, Strózik 1, Żukowska 3, Kozimur 4.
Sędziowali: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice) i Tomasz Wrona (Kraków). Widzów 420.
Kary: KPR Ruch - 12 minut, EUROBUD JKS - 12 minut.

Reklamacreated by:input.com.pl