Aktualności

Michał Boczek: Droga po Puchar Polski jest otwarta

13 luty 2020, 09:36:24, Puchar Polski
KPR Ruch II Chorzów jest już w półfinale pucharowych rozgrywek. Co po wygranej ze Startem Elbląg mówił trener Michał Boczek?

W środę „Niebieskie” pokonały Start 31:30. Zadecydował rzut Marceliny Polańskiej, oddany tuż przed końcową syreną.

- Nie sądziliśmy, że to Marcelina będzie rzucać. Ta ostatnia akcja nie tak miała wyglądać, ale najważniejsze, że zakończyło się to dla nas jedną bramką. Ustaliliśmy, że akcję będzie kończyć obrotowa, ale gdy rywalki ją pokryły, to do rzutu wyszła Magda Drażyk. Nie udało się jej pokonać bramkarki Startu, potem dziewczyny musiały się ratować same i dały radę! - cieszył się trener Ruchu Michał Boczek.

- Wreszcie mieliśmy trochę szczęścia. Co prawda ten mecz mógł być spokojnie wygrany, gdyby nie mnóstwo błędów, ale taki jest sport. Wygrywa ten, kto popełni o jeden błąd mniej albo rzuci o jedną bramkę więcej. Tym razem byliśmy to my - dodał szkoleniowiec „Niebieskich”.

Chorzowianki zwyciężyły dzięki bardzo dobrej drugiej połowie. Po pierwszej części przegrywały czterema bramkami.

- Nie było jednak w przerwie żadnego zwieszania głów. Wyciągamy wnioski, rozmawiamy mądrze, sensownie, nie ma kłótni, wrzasków, wyrzucania sobie winy. Rzeczowa rozmowa miała poskutkować lepszą grą w drugiej połowie i tak właśnie było - przyznał Michał Boczek.

W półfinale PGNiG Pucharu Polski - 11 marca - Ruch zagra u siebie z którymś z krajowych potentatów - Perłą Lublin albo Metraco Zagłębiem Lubin. Obie drużyny dołączą do rywalizacji od fazy półfinałowej.

- Ubolewam nad systemem gry w Pucharze Polski. Perła i Zagłębie przystąpią do pucharu jako "świeżynki", a dostaną dwie wymęczone drużyny. Nie po to jednak wylaliśmy tyle potu (Ruch II w drodze do półfinału wygrał sześć spotkań - przyp. red.), by teraz odpuszczać końcówkę. Droga po Puchar Polski jest otwarta. Trzeba walczyć i nie wolno odpuszczać nawet na milimetr - dodał nasz trener.

W niedzielę, 16 lutego, „Niebieskie” ponownie zagrają w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego. Tym razem podejmą Eurobud JKS Jarosław w 17. serii PGNiG Superligi Kobiet. Początek o godz. 17.00. Zapraszamy!
Reklamacreated by:input.com.pl