Aktualności

Przedłużyć pucharową passę. W środę walczymy o półfinał!

11 luty 2020, 16:47:57, Puchar Polski
12 lutego o godz. 18 Niebieskie podejmą Start Elbląg w 1/4 finału Pucharu Polski.

Z każdą rundą poprzeczka wędrowała wyżej. Zgoda Ruda Śląska, MTS Żory, SPR Handball Rzeszów, Piotrcovia oraz Eurobud JKS Jarosław - te zespoły musiał pokonać KPR Ruch II Chorzów, by znaleźć się w ćwierćfinale pucharowych rozgrywek.

Kolejnym rywalem Niebieskich będzie w środę (godz. 18.00, hala MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113) Start Elbląg.

- Wprawdzie najważniejsza jest dla nas liga, ale Pucharu Polski nie mamy zamiaru odpuszczać. Nie po to walczyliśmy z powodzeniem w tylu wcześniejszych rundach - podkreśla wiceprezes KPR Ruch Krzysztof Zioło.

Ze Startem Elbląg nasza drużyna grała niedawno w Superlidze. Spotkanie było bardzo zacięte, Ruch prowadził przez ponad 50 minut, ale ostatecznie uległ elblążankom 33:35. Mamy nadzieję, że w środę zrewanżujemy się Startowi, co pozwoli w dobrych nastrojach przystąpić do bardzo ważnego niedzielnego meczu Superligi z Eurobudem Jarosław.

Przypomnijmy, że zwycięzcy dwóch ćwierćfinałów (w drugim meczu Korona Handball Kielce zagra z Młynami Stoisław Koszalin) awansują do najlepszej czwórki Pucharu Polski. Od następnej rundy do rywalizacji dołączą dwie najwyżej notowane drużyny w kraju - MKS Perła Lublin i Metraco Zagłębie Lubin.

Ćwierćfinały PGNiG Pucharu Polski

Środa, 12.02.

KPR Ruch II Chorzów - Start Elbląg (godz. 18)

Piątek, 21.02.
Korona Handball Kielce - Młyny Stoisław Koszalin (godz. 19.15)

Reklamacreated by:input.com.pl