Aktualności

PGNiG Superliga. W Lublinie bez sensacji. Perła pokonała Ruch

5 luty 2020, 19:57:33, Superliga
W środowym spotkaniu PGNiG Superligi Kobiet piłkarki Ruchu przegrały w Lublinie 21:33 (11:18).

MKS Perła Lublin - mistrz Polski i lider Superligi - walczy w europejskich pucharach, dlatego jego mecz z Ruchem odbył się już w środę. Lublinianki przegrały ostatnio dwa spotkania na wyjeździe (w Lubinie i Koszalinie), ale u siebie nie straciły w tym sezonie ani jednego punktu. Z Ruchem przedłużyły tę serię.

"Niebieskie" pechowo rozpoczęły mecz. Straciły dwa gole, a Katarzyna Masłowska nie wykorzystała rzutu karnego. W 8. minucie przegrywały 1:4, a w 11. minucie 2:7. W I połowie sędziowie często odsyłali zawodniczki na dwuminutowe kary - nasze piłkarki były karane w ten sposób aż sześciokrotnie. 

Pod koniec tej części po dwóch golach Żanety Lipok Ruch przegrywał 9:14, ale ostatnie słowo należało do Perły. Po bramkach Dominiki Więckowskiej lider miał siedem goli przewagi po 30 minutach.

Po zmianie stron przez kilka minut gole dla Ruchu rzucała jedynie Marcelina Polańska. Później wsparły ją m.in. Natalia Stokowiec i Klaudia Grabińska, ale gospodynie nie pozwoliły "Niebieskim" na zmniejszenie straty. Jeszcze powiększyły dystans, wygrywając ostatecznie 33:21.

Najlepszymi zawodniczkami w obu zespołach wybrane zostały: Marta Gęga (MKS Perła) i Żaneta Lipok (KPR Ruch).

Nasza drużyna rozegra kolejne spotkanie w środę, 12 lutego - w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski ze Startem Elbląg. Natomiast w lidze - 16 lutego, z Eurobudem JKS Jarosław. Oba mecze odbędą się w hali MORiS.

MKS Perła Lublin - KPR Ruch Chorzów 33:21 (18:11)
MKS Perła: Gawlik, Besen - Olek 2, Łabuda 2, Szarawaga 4, Więckowska 4, Gęga 3, Matuszczyk 2, Królikowska 2, Nocuń 8, Nosek 3, Kochaniak 3.
KPR Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska, Kuszka - Jasinowska 2, Drażyk, Polańska 5, Masłowska, Jaroszewska 2, Piotrkowska 1, Doktorczyk, Cygan, Rodak, Lipok 5, Sójka 1, Grabińska 1, Stokowiec 4.
Reklamacreated by:input.com.pl