Aktualności

MP juniorek. Awans Ruchu z drugiego miejsca

26 styczeń 2020, 15:55:15, Juniorki
MTS Kwidzyn wygrał turniej grupy F 1/16 finału mistrzostw Polski juniorek. Do następnej rundy awansował także nasz zespół.

Chorzowianki zapewniły sobie awans już w sobotę, pokonując wysoko zespół z Koszalina. Nie wiedziały jedynie, na którym miejscu zakończą turniej w Kwidzynie. Ostatecznie uplasowały się na drugiej pozycji, bo w niedzielę gospodarz MTS Kwidzyn wygrał drugi mecz (36:13 z Koszalinem) i całą imprezę.

- Pierwszy mecz nie potoczył się po naszej myśli. W spotkaniu z Kwidzynem zagrałyśmy nieskutecznie w ataku, już po pierwszej połowie przegrywałyśmy ośmioma bramkami. W drugim meczu z Koszalinem odniosłyśmy wysokie zwycięstwo. Jestem dumna z dziewczyn i oby tak dalej! Kolejną rundę zagramy prawdopodobnie za dwa tygodnie, wkrótce poznamy przeciwników i miejsce rozegrania turnieju - podsumowała występ swojej drużyny w Kwidzynie trener juniorek Ruchu Katarzyna Masłowska.

1/16 finału MP juniorek - grupa F
MTS Kwidzyn - KPR Ruch Chorzów 31:20
KU AZS Politechnika Koszalińska - KPR Ruch Chorzów 15:35
MTS Kwidzyn - KU AZS Politechnika Koszalińska 36:13

Tabela końcowa: 1. MTS Kwidzyn (6 pkt.), 2. KPR Ruch Chorzów (3 pkt.), 3. KU AZS Politechnika Koszalińska (0 pkt).

Do 1/8 finału mistrzostw Polski awansowały także następujące drużyny: Bukowsko-Dopiewski KPR, APR Radom, SPR Sośnica Gliwice, MKS Karkonosze Jelenia Góra, SPR Arka Gdynia, AP Marcovia Marki, AZS AWF Warszawa, MKS Kusy Szczecin, MKS Brodnica, UKS Varsovia Warszawa, Korona Handball Kielce, SPR Pogoń 1945 Zabrze, EUCO-UKS Dziewiątka Legnica oraz SPR Olkusz.
Reklamacreated by:input.com.pl