Aktualności

Nieskuteczny Ruch nie sprostał Koszalinowi

18 styczeń 2020, 19:01:54, Superliga
KPR Ruch przegrał z Młynami Stoisław Koszalin 21:26 (12:14) w 13. serii PGNiG Superligi kobiet.

Już w pierwszych 10 minutach zespół z Koszalina zbudował trzybramkową przewagę. Paula Mazurek wykorzystała trzy rzuty karne, trafiały także skrzydłowe Natalia Volovnyk i Dominika Han.

Mazurek została zastopowana za czwartym razem - przez Patrycję Chojnacką, a Ruch - za sprawą Natalii Stokowiec - zmniejszył nieco stratę (6:8 w 17. minucie). Chorzowianki goniły wynik i mogły w końcówce I połowy doprowadzić do wyrównania. Przy stanie 12:13 Karolina Jasinowska przegrała jednak pojedynek z Natalią Filończuk.

Później zaś najskuteczniejsza w pierwszej połowie Mazurek (5 goli) rzuciła czternastą bramkę dla Koszalina. Zespół Anity Unijat prowadził po 30 minutach 14:12.

Na początku II połowy Ruch grał przez 1,5 minuty w przewadze, ale nie potrafił zrobić z tego użytku. A gdy na dwie minuty odesłana została Agnieszka Piotrkowska, Koszalin błyskawicznie odskoczył, m.in. dzięki świetnie interweniującej Filończuk. Dwie bramki zdobyła Mazurek, a w 36. minucie po golu Natalii Volovnyk Młyny Stoisław uciekły na 19:13.

"Niebieskie" otrząsnęły się po słabszym fragmencie. Przez 10 minut nie dały sobie rzucić gola, a same trzy razy pokonywały Filończuk. Niemoc Koszalina przerwała Han. Po jej dwóch udanych akcjach oraz celnym rzucie Lesii Smolinh przyjezdne miały pięć goli przewagi.

Wystarczyły jednak dwie minuty, by wszystko się zmieniło. Ruch dwukrotnie trafił po szybkiej kontrze (Piotrkowska, Stokowiec), a wcześniej karnego wykorzystała Marcelina Polańska. Na siedem minut przed końcem chorzowiankom pozostały do odrobienia tylko dwa gole (20:22).

Koszalin zachował jednak zimną krew w końcówce. W trudnym momencie nie pomyliła się Han, a później Filończuk obroniła rzut karny wykonywany przez Polańską. Przyjezdne podwyższyły jeszcze prowadzenie i mogły się cieszyć z trzech punktów.

Nasz zespół pozostał na ósmym miejscu w tabeli, a strata do siódmej Piotrcovii wzrosła niestety do sześciu punktów. Piotrkowianki wygrały w sobotę w Jarosławiu.

KPR Ruch Chorzów - Młyny Stoisław Koszalin 21:26 (12:14)
KPR Ruch: Kuszka, K. Gryczewska, Chojnacka - Jasinowska 3, Drażyk 3, Polańska 3, Masłowska 1, Jaroszewska, Piotrkowska 4, Doktorczyk, Nimsz, Lipok 3, Sójka, Stokowiec 4.
Młyny Stoisław: Sach, Prudzienieca, Filończuk - Han 6, Urbaniak, Mazurek 8, Tracz, Volovnyk 3, Rycharska 1, Nowicka 2, Smolinh 2, Borysławska, Tomczyk, Andriichuk 4.
Sędziowali: Miłosz Lubecki i Mateusz Pieczonka (Rzeszów). Widzów 214.
Kary: Ruch - 6 minut, Koszalin - 12 minut.

Reklamacreated by:input.com.pl