Aktualności

Puchar Polski. Ćwierćfinał jest nasz!

15 styczeń 2020, 20:13:04, Puchar Polski
KPR Ruch II pokonał Eurobud JKS Jarosław 41:31 (14:16) w meczu 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski.

Z Eurobudem Ruch przegrał dwa spotkania w lidze, za to w walce o ćwierćfinał pucharu wziął rewanż. Awans zapisany jest na konto rezerw, jednak - podobnie jak we wcześniejszych rundach - w Ruchu II zagrały zawodniczki z pierwszego składu.

Amanda Szymborska i Kinga Strózik jako pierwsze wpisały się na listę strzelczyń. W 6. minucie to Ruch prowadził 3:2, po golu Karoliny Jasinowskiej. W pierwszym kwadransie z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Natalia Stokowiec - cztery akcje ze skrzydła i cztery gole!

Przy stanie 7:7 Katarzyna Masłowska zapewniła naszej drużynie minimalną przewagę. Później jednak do głosu doszły rywalki. Trafiły cztery razy z rzędu (8:11) i już do przerwy nie pozwoliły się dogonić. Ruch miał po 30 minutach dwa gole do odrobienia (14:16).

Na drugą połowę nasza drużyna wyszła mocno zmobilizowana i skoncentrowana. Efekt był piorunujący. Marcelina Polańska wykorzystała rzut karny, a później oglądaliśmy kapitalny fragment "Niebieskich", które zdobywały bramkę za bramką (Masłowska, Jasinowska, Lipok i Polańska) bez odpowiedzi (19:16).

I choć Jarosław przerwał trwającą ponad pięć minut niemoc, to nie był już w stanie złapać rozpędzonych chorzowianek. Ożywili się chorzowscy kibice, skandując "Niebieskie, Niebieskie". Przewaga Ruchu rosła, zawodniczki, które pojawiały się na parkiecie (m.in. Aleksandra Sójka) dawały dobre zmiany.

Chorzowiankom wychodziło prawie wszystko. Jedna z akcji była szczególnie efektowna - wrzutka Natalii Stokowiec i gol z powietrza Żanety Lipok. To był majstersztyk!

W II połowie Ruch zdobył aż 27 bramek i zasłużenie pokonał beniaminka Superligi 41:31, meldując się w ćwierćfinale Pucharu Polski. A już w sobotę (18.01., godz. 17) nasza drużyna rozegra kolejny mecz ligowy - w hali MORiS z Młynami Stoisław Koszalin.

KPR Ruch II Chorzów - Eurobud JKS Jarosław 41:31 (14:16)

KPR Ruch II:
Chojnacka, Kuszka, K. Gryczewska - Jasinowska 3, Drażyk 1, Polańska 4, Masłowska 6, Jaroszewska 1, Piotrkowska 8, Doktorczyk, Rodak 1, Lipok 6, Sójka 4, Grabińska, Stokowiec 7.
Eurobud JKS:
Szczurek, Kulpa - Donets 6, Luberecka, Rygiel 1, Wicińska 1, Pietras 7, Strózik 5, Żukowska 5, Bieńkowska 2, Amanda Szymborska 4.
Sędziowali:
Jakub Gnyszka i Mateusz Stonoga (Ozimek).

Wyniki innych spotkań

SMS ZPRP II Płock - Start Elbląg 23:34 (10:15)
Korona Handball Kielce - KS Kościerzyna 41:28 (23:13)
MKS PR URBIS Gniezno - Młyny Stoisław Koszalin 18:32 (11:15)
Reklamacreated by:input.com.pl