Aktualności

O krok od sensacji w Lubinie! Minimalna porażka z Zagłębiem

11 styczeń 2020, 19:00:53, Superliga
Znów było tak blisko… Piłkarki Ruchu przegrały w Lubinie z Metraco Zagłębiem 29:30 (12:18).

Po raz kolejny w tym sezonie nasza drużyna była o krok od zdobycia przynajmniej punktu na wyjeździe. Po minimalnych porażkach w Kobierzycach i Elblągu (jedną bramką) "Niebieskie" sprawiły ogromne problemy wiceliderowi Superligi Metraco Zagłębiu Lubin.

"Miedziowe" w tym sezonie wygrały wszystkie mecze u siebie. Po 30 minutach prowadziły z Ruchem sześcioma bramkami, na początku II połowy nawet 20:13, ale później rozpoczął się kapitalny pościg chorzowianek. Cztery gole, trzy, dwa (24:22 po celnym rzucie Magdaleny Drażyk w 45. minucie). Przewaga Zagłębia topniała w oczach.

Później lubinianki ponownie odskoczyły na pięć goli (30:25), ale w ostatnich siedmiu minutach bramki zdobywał już tylko Ruch - Joanna Rodak, Drażyk, Agnieszka Piotrkowska... W 60. minucie trafiła jeszcze Asia Rodak, ale na doprowadzenie do wyrównania nie wystarczyło już czasu. Mimo porażki nasza drużyna zasłużyła na brawa - za ambitną postawę i walkę do końca.

W następnej serii, 18 stycznia, podopieczne Michała Boczka zagrają u siebie z Młynami Stoisław Koszalin. Wcześniej, 15 stycznia (godz. 18) w hali MORiS odbędzie się mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy KPR Ruch II a Eurobudem Jarosław.

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 30:29 (18:12)
Metraco Zagłębie:
Maliczkiewicz, Wąż - Hurychova, Grzyb 6, Mączka 5, Hartman, Trawczyńska 1, Buklarewicz, Wasiak 1, Górna 7, Ważna 3, Galińska 3, Zawistowska 1, Machado Matieli 1, Belmas 2.
KPR Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska - Jasinowska 1, Drażyk 8, Polańska 3, Masłowska 4, Piotrkowska 5, Doktorczyk 5, Rodak 2, Nimsz, Sójka, Stokowiec 1.
Sędziowali Bartosz Kowalak i Wojciech Marciniak (Poznań). Widzów 1270.
Kary: Metraco Zagłębie - 12 minut, KPR Ruch - 10 minut. Czerwona kartka: Ważna (52).

Reklamacreated by:input.com.pl