Aktualności

Nieudany początek roku. Kobierzyce lepsze od Ruchu

4 styczeń 2020, 19:31:31, Superliga
W pierwszym meczu w 2020 r. KPR Ruch Chorzów nie zdobył punktów. KPR Gminy Kobierzyce, niesiony dopingiem swoich kibiców, zwyciężył w hali MORiS 26:23.

W pierwszych fragmentach nie do zatrzymania była Kinga Jakubowska, liderka klasyfikacji strzelczyń ligi. Rzuciła trzy gole i przyjezdne prowadziły 4:2. Później jednak Jakubowska nie wykorzystała karnego, przegrywając pojedynek z Patrycją Chojnacką, a Ruch wyrównał (4:4) po rzucie Agnieszki Piotrkowskiej. Remis utrzymywał się jeszcze w 16. minucie (8:8), a "Niebieskie" (Marcelina Polańska, Katarzyna Masłowska) skutecznie egzekwowały rzuty karne.

Później nasza drużyna miała problem z zatrzymaniem innej rozgrywającej z Kobierzyc Aleksandry Kucharskiej. Po jej golach drużyna z Dolnego Śląska utrzymywała dwubramkowe prowadzenie. Kapitalną indywidualną akcją popisała się Jakubowska, a Mariola Wiertelak trafiła z kontry. W 24. minucie KPR Gminy Kobierzyce miał już cztery gole przewagi (13:9). Ruch zniwelował ją jednak do dwóch goli, za sprawą Natalii Stokowiec oraz Piotrkowskiej.

Na początku II połowy Kobierzyce nadal prowadziły 2-3 golami, ale po jednej z akcji na boisko upadła Jakubowska, trzymając się za kolano. Wydawało się, że pod nieobecność liderki rywalek Ruch może zmniejszyć dystans. Jej koleżanki poradziły sobie jednak znakomicie. Ze stanu 16:18 zrobiło się 16:22 po bramkach Natalii Janas oraz Wiertelak.

To był kluczowy moment spotkania. Ruch jeszcze poderwał się do walki (19:23, 21:24), ale na więcej nie pozwoliła Beata Kowalczyk, broniąc kilka rzutów. W końcówce Jakubowska, która wróciła na boisko, zdobyła dwie bramki, pieczętując sukces zespołu z Dolnego Śląska.

Zespół Edyty Majdzińskiej mógł się poczuć w Chorzowie jak u siebie. Na Śląsk przyjechała kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Kobierzyc, która głośno dopingowała swoje zawodniczki.

W następnej kolejce nasz zespół zagra w Lubinie z Metraco Zagłębiem. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 stycznia.

KPR Ruch Chorzów - KPR Gminy Kobierzyce 23:26 (12:14)
KPR Ruch:
Chojnacka, Kuszka - Jasinowska 2, Drażyk 2, Polańska 4, Masłowska 3, Jaroszewska 1, Piotrkowska 3, Cygan, Rodak 3, Nimsz, Lipok 1, Sójka, Grabińska, Stokowiec 4.
KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 8, Kucharska 8, Tomczyk, Piotrowska, Janas 2, Wiertelak 5, Ivanović, Walczak 2, Koprowska, Wicik 1, Michalak.
Sędziowali: Kamil Dąbrowski i Paweł Staniek (Kielce). Widzów 381.
Kary: KPR Ruch - 10 minut, KPR Gminy Kobierzyce - 12 minut.

Reklamacreated by:input.com.pl