Aktualności

Puchar Polski. Podwójne emocje: Ruch gra w Chorzowie i w Kielcach!

17 grudzień 2019, 18:20:04, Puchar Polski
W środę drugi zespół Ruchu podejmie Piotrcovię Piotrków Trybunalski (godz. 18), zaś pierwsza drużyna powalczy w Kielcach z Koroną. Stawką będzie awans do 1/8 finału.

18 grudnia dwie ekipy Niebieskich przystąpią do rywalizacji w 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski Kobiet. Rezerwy wylosowały siódmą drużynę Superligi Piotrcovię, zaś pierwszy zespół trafił na Koronę Handball Kielce (3. miejsce w grupie B I ligi).

Kadra Ruchu została podzielona. Dwanaście zawodniczek pozostanie w Chorzowie i zmierzy się - jako Ruch II - z Piotrcovią, zaś pozostałe piłkarki pojadą do Kielc. Michał Boczek poprowadzi Ruch II, natomiast Ryszard Jarząbek nominalną "jedynkę" w spotkaniu z Koroną.

- Zostało to tak ułożone, żeby obie drużyny nawiązały walkę o awans do kolejnej rundy - podkreśla Michał Boczek, który będzie mieć do dyspozycji teoretycznie silniejszy skład.

W Ruchu II wystąpią w środę: Patrycja Chojnacka, Kaja Gryczewska (bramkarki) oraz Katarzyna Masłowska, Karolina Jasinowska, Magdalena Drażyk, Aleksandra Sójka, Agnieszka Piotrkowska, Marcelina Polańska, Żaneta Lipok, Joanna Rodak, Natalia Stokowiec oraz Klaudia Grabińska.

Ruch w tym sezonie już raz pokonał Piotrcovię - w meczu Superligi (30:25, pod koniec października). - Piotrcovia na pewno będzie się chciała odegrać i pokazać, że był to przypadek. Rozmawiałem z jej trenerem, Krzysztofem Przybylskim. Dziewczyny z Piotrkowa muszą wygrać, ale my też bardzo chcemy. Nie będzie odpuszczania ani na milimetr - zapewnia Michał Boczek.

Do Kielc na spotkanie z Koroną pojadą m.in. Aleksandra Jaroszewska, Natalia Doktorczyk, Klaudia Cygan, Sandra Kiel, Dominika Nimsz, Michalina Gryczewska czy Wiktoria Bednarek. - Z Koroną o awans powalczą zawodniczki, które do tej pory grały mniej w Superlidze. Treningowo i rozwojowo dla nich super. Mają szansę, by się pokazać, a czy przyniesie to efekt w postaci awansu, zobaczymy jutro - kończy szkoleniowiec Niebieskich.

Zapraszamy na mecz KPR Ruch II - MKS Piotrcovia do hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113. Początek o godz. 18.00. Natomiast spotkanie Korona Handball Kielce - KPR Ruch rozpocznie się o godz. 19.00.

Trzymamy kciuki za oba nasze zespoły!
Reklamacreated by:input.com.pl