Aktualności

Puchar Polski. Pewny awans Niebieskich! Rzuciły pół setki bramek

4 grudzień 2019, 22:41:50, Puchar Polski
W 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski będziemy mieć dwa zespoły! KPR Ruch II wysoko pokonał SPR Handball Rzeszów w spotkaniu rundy eliminacyjnej.

Po raz drugi w ciągu czterech dni KPR Ruch II udał się w podróż do Rzeszowa. W niedzielę nasze rezerwy wygrały mecz ligowy z ekipą SPR Handball 41:22. W środę na Podkarpacie pojechała inna kadra. Choć nominalnie był to KPR Ruch II, to w składzie znalazły się zawodniczki z pierwszej drużyny, a na ławce zasiadł trener Michał Boczek.

"Niebieskie" od początku dominowały. Dwie bramki zdobyła Natalia Stokowiec, trafiła Magdalena Drażyk, następnie dwukrotnie Joanna Rodak. Swoją cegiełkę dołożyły Katarzyna Masłowska i Marcelina Polańska. Po zaledwie siedmiu minutach było 7:1 dla Ruchu.

Przewaga Ruchu rosła w błyskawicznym tempie. Sprawą otwartą pozostawały jedynie rozmiary zwycięstwa. Po 30 minutach nasz zespół prowadził 25:6, a w drugiej połowie nie spuścił z tonu. Do końca walczył o jak najlepszy rezultat. Chorzowianki stopniowo zbliżały się do granicy 50 goli. Aż w końcu w ostatniej minucie ją osiągnęły, po rzucie Marceliny Polańskiej.

Co godne podkreślenia, wszystkie zawodniczki Ruchu - oprócz bramkarek - wpisały się na listę strzelczyń. Najczęściej, dziesięciokrotnie, Katarzyna Masłowska.


Ruch II awansował do 1/16 finału, w którym jest już pierwszy zespół "Niebieskich" (zagrają w nim piłkarki, które nie wystąpiły w Rzeszowie). Niebawem poznamy rywali naszych drużyn. Mecze kolejnej fazy odbędą się 18 grudnia.

Runda eliminacyjna PGNiG Pucharu Polski
SPR Handball Rzeszów - KPR Ruch II Chorzów 11:50 (6:25)
SPR Handball:
Stapińska, Błażejowska - Ginalska 2, Prajsnar, Wolak 2, Julia Płocica, Jolanta Płocica 4, Samborska, Puchalska, Dębiak 2, Szczęsna, Rembisz 1, Ziajka.
KPR Ruch II: Chojnacka, K. Gryczewska - Jasinowska 6, Drażyk 5, Polańska 6, Masłowska 10, Piotrkowska 5, Rodak 6, Lipok 4, Sójka 2, Stokowiec 6.
Sędziowali: Wojciech Bosak i Mirosław Hagdej (Sandomierz).
Kary: SPR - 6 minut, KPR Ruch II - 6 minut.
Reklamacreated by:input.com.pl