Aktualności

II liga. Niebieskie nie zwalniają tempa. Kolejne zwycięstwo

19 listopad 2019, 15:48:56, II liga
Druga drużyna Ruchu wygrała piąty mecz w tym sezonie. Tym razem w Krapkowicach, z tamtejszym Otmętem.

Na Opolszczyźnie wystąpił skład złożony w większości z juniorek "Niebieskich", który wzmocniło kilka piłkarek z pierwszego zespołu - Klaudia Cygan, Sandra Kiel oraz bramkarki Wiktoria Bednarek i Karolina Kuszka.

Początkowo wynik oscylował wokół remisu, ale po trafieniach Wiktorii Salamon i Katarzyny Gryszki Ruch uzyskał trzybramkową przewagę (7:4 w 14. minucie). Do przerwy jeszcze udało się ją powiększyć - do sześciu goli.

W drugiej części Otmęt ruszył do odrabiania strat i w 45. minucie przegrywał już tylko dwiema bramkami. Wtedy jednak rzut karny wykorzystała Cygan, a chwilę później - po dwóch golach Salamon - "Niebieskie" prowadziły 23:18. W końcówce raz jeszcze gospodynie zbliżyły się do Ruchu na dwa trafienia, ale ostatnie słowo należało do naszej drużyny.

Po pięciu seriach Ruch II prowadzi z trzypunktową przewagą nad Nails Company Zabrze. W następnej kolejce chorzowianki zagrają na wyjeździe ze Startem Michałkowice. Mecz odbędzie się w sobotę (23.11.) o godz. 19, w hali Kompleksu Sportowego "Michał" w Siemianowicach Śląskich.

Otmęt Krapkowice - KPR Ruch II Chorzów 22:26 (10:16)
KPR Ruch:
Bednarek, Kuszka - Kosmowska 1, Gryszka 4, Salamon 6, Cygan 4, Kiel 1, Herudek, Jambor 2, Świątek, Iwaniuk 2, Czech, Szołtysek 5, Kurek 1, Svetlicić, Waloń.
Reklamacreated by:input.com.pl