Aktualności

Puchar jest nasz! Niebieskie pewnie pokonały MTS Żory

12 listopad 2019, 20:15:20, Puchar Polski
KPR II Ruch Chorzów zdobył Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, zwyciężając w rozegranym w hali MORiS finale z MTS Żory 35:28 (19:11).

W rezerwach Ruchu - podobnie jak w półfinale ze Zgodą Ruda Śląska - wystąpiły zawodniczki z pierwszego zespołu "Niebieskich". Na ławce zasiedli dwaj trenerzy: Michał Boczek (Ruch) i Ryszard Jarząbek (Ruch II).

Chorzowianki szybko wypracowały sobie przewagę. Prowadziły po celnym rzucie Magdaleny Drażyk 3:0, a po rzucie karnym Marceliny Polańskiej 6:2 (8. minuta).

Rywalki otrząsnęły się jednak po słabszym początku i zaczęły odrabiać stratę. Głównie dzięki Serbce Sarze Stankovski. Leworęczna rozgrywają kilka razy mocnymi rzutami pokonywała Patrycję Chojnacką. W I połowie zdobyła pięć bramek.

Przy stanie 9:8 trener Michał Boczek poprosił o czas. Od tego momentu "Niebieskie" ograniczyły błędy, podkręciły tempo i szybko uciekły na bezpieczny dystans. Trafiały Aleksandra Jaroszewska, Drażyk, Żaneta Lipok i Polańska, a w bramce dobrą zmianę dała Kaja Gryczewska, która obroniła rzut karny wykonywany przez byłą zawodniczkę Ruchu Oktawię Płomińską. W efekcie po 30 minutach było 19:11 dla naszej drużyny.

Początek drugiej połowy należał do zespołu prowadzonego przez Marcina Księżyka. W pierwszych 10 minutach żorzanki trafiły pięciokrotnie, Ruch tylko raz. Zrobiło się 20:16, a przewaga "Niebieskich" mogła być jeszcze mniejsza, bo rywalki zmarnowały w tym okresie dwa rzuty karne.

Sytuację uspokoiła Natalia Stokowiec, rzucając cztery gole w siedem minut. Po trafieniu Drażyk w 48. minucie Ruch odzyskał ośmiobramkową przewagę (28:20), która później jeszcze wzrosła (34:25). Ostatecznie nasza drużyna wygrała 35:28.

Teraz czekamy na wyniki losowania kolejnej rundy Pucharu Polski (na szczeblu centralnym), w której wystąpią dwa zespoły KPR Ruch.

KPR Ruch II Chorzów - MTS Żory 35:28 (19:11)
KPR Ruch II:
Chojnacka, K. Gryczewska - Jasinowska 2, Drażyk 7, Polańska 6, Masłowska 4, Jaroszewska 2, Piotrkowska 4, Doktorczyk 3, Cygan, Rodak, Lipok 2, Sójka, Grabińska, Stokowiec 5.
MTS Żory: Januchta, Wdowiak - Benducka 4, Kurdzielewicz, Wołczyk, Giera, Szynkaruk 6, Jaworska, Abramowicz 3, Stankovski 6, Wyrzychowska, Homonicka 2, Płomińska 7.
Reklamacreated by:input.com.pl