Aktualności

Zgoda pokonana! KPR Ruch II w finale wojewódzkiego Pucharu Polski

30 październik 2019, 19:29:48, Puchar Polski
Rezerwy Ruchu wygrały ze Zgodą Ruda Śląska 47:20 i w listopadzie staną przed szansą zdobycia Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W finale "Niebieskie" zagrają z MTS Żory.

Niegdyś Ruch i Zgoda walczyły o punkty w najwyższej klasie rozgrywek. Tym razem obie drużyny zmierzyły się w zupełnie innych okolicznościach. Rezerwy Ruchu, grające na co dzień w drugiej lidze, podejmowały pierwszoligową Zgodę w meczu o awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Tylko na początku rudzianki toczyły równorzędną walkę z Ruchem II. Prowadziły w 7. minucie 3:2 po bramce Oliwii Korbel. Później nasza drużyna łatwo budowała przewagę. Siatkę Zgody "dziurawiły" Aleksandra Jaroszewska, Dominika Nimsz, Aleksandra Sójka czy Joanna Rodak.

Bardzo dobrze w bramce "Niebieskich" spisywała się Wiktoria Bednarek. Broniła rzuty rywalek i natychmiast uruchamiała szybkie kontry zamieniane na gole przez jej koleżanki. Ruch już do przerwy prowadził różnicą szesnastu goli (24:8).

Po przerwie na boisku pojawiły się m.in. Karolina Kuszka, Sylwia Szołtysek, Sandra Kiel i Wiktoria Kosmowska. Ruch II nadal powiększał przewagę, zwyciężając ostatecznie 47:20.

Finałowym rywalem "Niebieskich" w meczu o PP na szczeblu wojewódzkim będzie MTS Żory. Lider grupy B pierwszej ligi pokonał w półfinale SPR Gliwice 31:22.

Finał odbędzie się 13 listopada o godz. 18 w Chorzowie.

KPR Ruch II Chorzów - Zgoda Ruda Śląska 47:20 (24:8)
KPR Ruch II: Bednarek, Kuszka - Kosmowska 3, Jaroszewska 8, Doktorczyk 2, Cygan 6, Rodak 5, Nimsz 4, Kiel 3, M. Gryczewska 2, Sójka 8, Grabińska 3, Szołtysek 3.
Zgoda: Podsiedlik, Zimowska, Wróbel - Zioła 5, Krzysteczko 6, Nawrocka, Prokop 1, Kita, Zelek 1, Zawada 1, Kuberek, Korbel 3, Kawalec 2, Chruścińska 1.

Reklamacreated by:input.com.pl