Aktualności

KPR Ruch - MKS Piotrcovia. „Niebieskie” potrzebują premierowej wygranej

25 październik 2019, 15:53:29, Superliga
- Dziewczyn nie trzeba motywować. Potrzebują trochę świeżości i pierwszych punktów - mówi przed meczem 7. serii PGNiG Superligi Kobiet z Piotrcovią Piotrków Trybunalski Michał Boczek, trener KPR Ruch Chorzów.

Kilka dni temu nasz zespół zaprezentował się z niezłej strony w wyjazdowym spotkaniu z Piłką Ręczną Koszalin, ale na Śląsk wracał bez punktów, po porażce 22:30.  - Taktycznie byliśmy bardzo fajnie przygotowani, było to widać w tych naszych dobrych momentach. Później niestety zabrakło skuteczności, popełniliśmy kilka niepotrzebnych błędów i Koszalin odjechał - tłumaczy Michał Boczek, dla którego był to debiut w roli trenera "Niebieskich".

Na rozpamiętywanie szóstej w sezonie porażki nie ma czasu, bowiem już w sobotę (26.10.) chorzowianki rozegrają kolejny mecz, tym razem z Piotrcovią u siebie.

- Mamy trudną misję. Wiedziałem, na co się piszę. Mentalnie dziewczyny są przygotowane, wiedzą, o co grają. Kiedyś trener Bogdan Wenta powiedział, że nie trzeba motywować chłopaków na mecz z Niemcami. Jesteśmy w podobnym momencie. Przed meczem z Piotrcovią dziewczyn nie trzeba motywować. Potrzebują trochę świeżości i pierwszych punktów - dodaje szkoleniowiec Ruchu.

Michał Boczek przed meczem w Koszalinie zakładał, że w przypadku dwóch zwycięstw na zakończenie pierwszej rundy PGNiG Superligi Ruch może przesunąć się w górę tabeli. Dziś już wiadomo, że plan nie zostanie zrealizowany. "Niebieskie" wciąż mają zero na koncie, zaś Koszalin i Piotrcovia - sześć punktów. Ta ostatnia pokonała w środę Eurobud JKS Jarosław 25:21.

- Przyznam, że wynik Piotrcovii mnie zaskoczył. Rozmawiałem z trenerem Krzysztofem Przybylskim, z którym jesteśmy dobrymi kolegami. Były gratulacje - relacjonuje Michał Boczek. - Nie jesteśmy w stanie przegonić w najbliższej kolejce Koszalina i Piotrkowa, musimy więc teraz zmienić cel. Chcemy odbić się od zera i zgarnąć pierwsze trzy punkty - kończy trener Ruchu.

Mecz 7. serii PGNiG Superligi Kobiet pomiędzy Ruchem a Piotrcovią rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00, w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie, przy ul. Dąbrowskiego 113.
Reklamacreated by:input.com.pl