Aktualności

II liga. Ruch bezlitosny dla Zabrza. Powroty Kuszki i Stokowiec

19 październik 2019, 20:17:45, II liga
Drugi zespół KPR Ruch nie dał żadnych szans drużynie Nails Company Zabrze w 3. kolejce II ligi. „Niebieskie” zwyciężyły 44:13.

W sobotnie popołudnie zmierzyły się ekipy, które we wcześniejszych dwóch kolejkach zdobyły komplet punktów. KPR Ruch II pokonał Start Pietrowice Wielkie (45:16 u siebie) i SPR JKS II Jarosław (36:20 na wyjeździe), zaś szczypiornistki z Zabrza także zwyciężyły w Jarosławiu i pokonały u siebie Start Michałkowice.

Mecz w hali MORiS toczył się "do jednej bramki". Ruch po 10 minutach prowadził 10:3, a po 20 minutach - 18:5. Później przewaga systematycznie rosła. W końcowym kwadransie aż siedem goli dla naszej drużyny rzuciła Sylwia Szołtysek, która z ośmioma bramkami była najskuteczniejszą zawodniczką meczu.

Dobrą wiadomością są dwa powroty do Ruchu. Karolina Kuszka, która w ostatnim czasie leczyła uraz kolana, znów wystąpiła między słupkami. Po kilku miesiącach przerwy w koszulce z "eRką" zobaczyliśmy także skrzydłową Natalię Stokowiec, która rzuciła cztery gole.

W drużynie prowadzonej przez Ryszarda Jarząbka wystąpiło wiele zawodniczek z pierwszej drużyny. Ruch nie grał bowiem w ten weekend w Superlidze (następny mecz zaplanowany jest na środę, 23 października, w Koszalinie).

KPR Ruch II Chorzów - Nails Company Zabrze 44:13 (21:8)
KPR Ruch II:
Kuszka, Bednarek - Kosmowska 1, Jaroszewska 5, Piotrkowska 4, Czarnik 1, Doktorczyk 4, Rodak 1, Kiel 4, M. Gryczewska 2, Sójka 6, Grabińska 2, Stokowiec 4, Szołtysek 8, Waloń 2.
Nails Company: Żyglińska, Zawada - Krynicka, Witek, Jakubowska, Przystalska, Gabryś, Piasecka 4, Mrozek 7, Hawryluk, Przewosnik 2.
Reklamacreated by:input.com.pl