Aktualności

KPR Ruch - Metraco Zagłębie. Z wiceliderem zagramy bez pani kapitan

15 październik 2019, 11:35:33, Superliga
W meczu 5. kolejki PGNiG Superligi Kobiet "Niebieskie" podejmą w środę (godz. 18) Metraco Zagłębie Lubin. W składzie Ruchu zabraknie kapitan Katarzyny Masłowskiej, która przebywa w Katarze na Światowych Igrzyskach Sportów Plażowych.

Zgodnie z terminarzem mecz KPR Ruch - Metraco Zagłębie miał się odbyć w najbliższy weekend, ale w tym terminie zespół z Lubina rozegra rewanżowe spotkanie w II rundzie Pucharu EHF (w pierwszej potyczce Zagłębie przegrało u siebie z liderem norweskiej ligi Storhamar Handball Elite 22:38).

Nowy termin wyznaczony został na 16 października. Oznacza to, że zagramy z Zagłębiem bez naszej kapitan Katarzyny Masłowskiej, która do środy przebywa w Katarze, reprezentując kraj w turnieju piłki ręcznej plażowej podczas World Beach Games, czyli Światowych Igrzysk Sportów Plażowych.

- Pozostałe zawodniczki są gotowe do gry. Do treningów wróciła już bramkarka Karolina Kuszka. Niewykluczone, że znajdzie się w składzie na mecz z Zagłębiem - mówi wiceprezes Ruchu Krzysztof Zioło.

Zespół z Chorzowa wciąż czeka na pierwsze punkty. W poprzednim meczu w Kobierzycach (24:25) zabrakło niewiele, stracił gola w ostatniej sekundzie z rzutu karnego. Zawodniczki są przekonane, że po słabszym początku ligi Ruch w końcu odpali.

- Mecz w Kobierzycach pozwolił nam nabrać większej pewności siebie. Było widać, że potrafimy nawiązać walkę z dobrze dysponowanym przeciwnikiem. Trochę szkoda końcówki, ale na pewno ten mecz napawa optymizmem przed następnymi - podkreśla Magdalena Drażyk.

Rozgrywająca "Niebieskich" przypomina, że w Chorzowie nawet faworytom gra się ciężko. Jesienią 2017 r. Ruch był bliski urwania punktów Zagłębiu (ostatecznie przegrał 22:23). - Pamiętam, że ostatnio Zagłębiu nie do końca grało się dobrze u nas. Hala w Chorzowie jest dosyć trudnym terenem. Myślę, że w środę możemy się postawić i pokusić o niespodziankę - dodaje Drażyk.

Metraco Zagłębie jest wiceliderem tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Odniosło trzy zwycięstwa i przegrało jedno spotkanie - w Kobierzycach (26:27, w 2. kolejce). W składzie "Miedziowych" jest kilka zawodniczek, które niegdyś występowały w Ruchu: bramkarka Monika Wąż, a także Kinga Grzyb, Zuzanna Ważna i Wiktoria Belmas.

Mecz KPR Ruch Chorzów - Metraco Zagłębie Lubin odbędzie się 16 października (środa) o godz. 18.00 w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu przy ul. Dąbrowskiego 113.
Reklamacreated by:input.com.pl