Aktualności

Druga drużyna Ruchu rozpoczyna sezon

26 wrzesień 2019, 19:24:20, II liga
W ostatni weekend września KPR Ruch Chorzów nie rozegra meczu w Superlidze, trwa bowiem reprezentacyjna przerwa. Zapraszamy więc do kibicowania drugiemu zespołowi "Niebieskich", który 28 września rozpocznie rywalizację w II lidze.

Rezerwy Ruchu zostały reaktywowane po kilku latach. W zespole zagrają zawodniczki, które nie załapią się do składu na mecze w Superlidze, a także juniorki z rocznika 2001. Trenerem Ruchu II jest Ryszard Jarząbek, niegdyś prowadzący m.in. Olimpię Piekary Śląskie.

KPR Ruch II rywalizować będzie w grupie 4 (śląskiej) drugiej ligi. Wystąpi w niej osiem zespołów. Obok chorzowianek także Start Michałkowice, Nails Company Zabrze, UKS Start Pietrowice Wielkie, SPR Handball Rzeszów, SPR JKS II Jarosław, Otmęt Krapkowice oraz Tor Dobrzeń Wielki.

Pierwszy mecz o punkty Ruch II rozegra w sobotę, 28 września, o godz. 17.00 w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113. Jego rywalem będzie UKS Start Pietrowice Wielkie.

- Z pierwszego zespołu mają zagrać w tym meczu m.in. Kaja i Michalina Gryczewskie, Katarzyna Czarnik czy Wiktoria Bednarek. Liczymy także na dobrą postawę naszych juniorek z rocznika 2001 - mówi Krzysztof Zioło, wiceprezes KPR Ruch.

Przypomnijmy, że pierwsza drużyna Ruchu rozegra kolejne spotkanie w PGNiG Superlidze Kobiet 5 października. Podopieczne Marko Brezicia zmierzą się w Kobierzycach z tamtejszym KPR-em.

Reklamacreated by:input.com.pl