Aktualności

Trzy punkty zostają w Chorzowie!

7 styczeń 2018, 18:35:00, Superliga
Po bardzo dobrym spotkaniu Ruch pokonał u siebie Piotrcovię.

Wreszcie wznowiono ligowe rozgrywki. Po ponad miesiącu przerwy (Mistrzostwa Świata oraz święta Bożego Narodzenia) piłkarki PGNiG Superligi wróciły do gry. A Niebieskie wróciły do Chorzowa - ostatni mecz na swoim boisku rozegray 50 dni temu.

Nasz zespół wystąpił dziś w nieco odmienionym, dotąd nieznanym ustawieniu. Na skrzydle pojawiła się Agnieszka Drażyk, zaś na rozegraniu Marcelina Polańska. Pierwszy kwadrans był dla chorzowianek trudny. To rywalki lepiej weszły w mecz - w 12. minucie prowadziły 6:3. Ale wtedy nastąpi przełom. Niebieskie szybko doprowadziły do wyrównania (7:7), a niebawe objęły dwubramkowe prowadzenie (10:8 w 20. minucie). Pod koniec pierwszej partii świetny moment miały Magdalena Drażyk i Zaneta Lipok. W dużej mierze dzięki ich skuteczności Ruch schodził na przerwę z prowadzeniem 17:12.

Początek drugiej połowy to wciąż dominacja Niebieskich. Wprawdzie piotrkowianki mocno starały się napuć im krwi, ale w kluczowych momentach świetnie interweniowała Karolina Kuszka. Za to w ofensywie błyszczała Agnieszka Piotrkowska. Rozgrywająca w drugiej połowie rzuciła 7 bramek!

Kwadrans przed końcem Ruch prowadził 25:18. Do 54. minuty Piotrcovii udało się eten dystans zmniejszyć do czterech trafień (28:24). Wtedy jednak rywalkom dały o sobie znać Piotrkowska i Magda Drażyk. Zapewniły Niebieskim cztery trafienia z rzędu i przypieczętowały efektowną wygraną: 33:25.

Kolejny mecz Ruchu również odbędzie się w Chorzowie. W najbliższą sobotę, 13 w hali MORiS pojawią się szczypiornistki Kram Startu Elbląg. Początek spotkania o godzinie 17:00. 

Liczymy na Wasze wsparcie!

KPR Ruch Chorzów - Piotrcovia 33:25 (17:12)

Ruch: Kajumowa, Kuszka - M.Drażyk 9, Piotrkowska 8, Jasinowska 6, Lipok 3, Stokowiec 2, Lesik 2, A.Drażyk 2, Doktorczyk 1, Polańska.
Karne: 3/4
Kary: 10 min. (Lipok 4 min., Jasinowska, M.Drażyk, Doktorczyk - po 2 min.).

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Marszałek 5, Despodowska 5, Belmas 4, Kopertowska 3, Matyja 2, Wypych 2, Ivanović 2, Wyrzychowska 2, Klonowska.
Karne: 3/3.
Kary: 6 min. (Kopertowska 4 min., Marszałek 2 min.).

Widzów: 400
Sędziowały: Lesiak, Lidacka (Kraków)
Reklamacreated by:input.com.pl