Ruch wygrał II ligę!

12 kwiecień 2014, 22:18:26, II liga
Drugi zespół Ruch Chorzów pokonał w sobotni wieczór MTS Żory 27:26 i zwyciężył grupę D II ligi.

MTS przyjechał do Chorzowa bardzo zmotywowany. Nasze przeciwniczki w pierwszej rundzie pokonały Ruch i do tego, aby utrzymać pierwszą pozycję w rozgrywkach II ligi wystarczył im remis. Spotkanie od początku do końca było niezwykle wyrównane. W zespole Ruchu bardzo dobrze prezentowały się zwłaszcza siostry Drażyk. Obie w sobotę zdobyły po sześć bramek. Do przerwy na tablicy wyników było po 14:14 i to przyjezdne były bliższe zwycięstwa II ligi śląsko-małopolsko-opolskiej.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Ostra wymiana ciosów trwała do ostatnich sekund. Ostatecznie to jednak chorzowianki okazały się lepsze o jedną bramkę i wygrały 27:26. Ruch dzięki zwycięstwu o punkt wyprzedził MTS i może się cieszyć ze zwycięstwa w lidze.

KPR Ruch II Chorzów - MTS Żory 27:26 (14:14)