Aktualności

Nieznaczna porażka

22 październik 2017, 21:33:29, Superliga
Bij mistrza? Niestety nie tym razem. Niebieskie przegrały z Vistalem, choć niespodzianka była o krok!

Od pierwszych minut nasz zespół walczył bardzo ambitnie i kiedy w 10. minucie z rzutu karnego trafiła  Joanna Rodak, mieliśmy remis 4:4. W tym momencie znakomicie zaczęły grać jednak gdynianki. W zespole Vistalu skutecznością popisywała się Patrycja Kulwińska. Trudna do powstrzymania była też Magdalena Stanulewicz - skrzydłowa w dwie minuty rzuciła trzy bramki i zainicjowała udany okres gry przyjezdnych. 

Chorzowianki zaczęły odrabiać straty w niezwykle szybkim tempie. I połowa zakończyła się rezultatem 11:13, a jej wynik ustaliła Żaneta Lipok. Drugą połowę od bramki rozpoczął Ruch, ale Vistal błyskawicznie powiększył przewagę do czterech bramek.

Na cztery minuty przed końcem po rzucie Janiszewskiej było już 17:23 i choć Ruch się nie poddał, rzucając pięć bramek do samego końca nie było już mowy o odrobieniu przez gospodynie całej straty. Co nie może zmienić faktu, że Niebieskie pokazały wspaniałą, ambitną walkę do ostatnich minut!


KPR Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 22:26 (11:13)

KPR Ruch: Kajumowa, Jaśkiewicz - Piotrkowska 7, Stokowiec 3, Lipok 3, M.Drażyk 3, Jasinowska 3, Rodak 2, Masłowska 1 oraz Polańska, Lesik, Doktorczyk, Kiel.
Karne: 7/10.
Kary: 12 min.

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Kamińska - Kozłowska 5, Kulwińska 5, Zych 4, Stanulewicz 4, Janiszewska 3, Matieli 2, Szarawaga 2, Błaszkowska 1 oraz Pękala, Gutkowska, Uścinowicz.
Karne: 1/2.
Kary: 16 min

Sędziowali: Gnyszka, Stonoga (Ozimek)

Widzów: 300
Reklamacreated by:input.com.pl