Aktualności

Porażka w Koszalinie

15 październik 2017, 00:22:42, Superliga
Niestety - wyjazd na północ nie zakończył się udanie. Mimo ambitnej postawy wracamy do domu bez punktów.

Akademiczki były faworytem meczu. Chorzowianki jednak długo nie dawały za wygraną.  Od stanu 1:3 koszalinianki złapały rytm gry. Po czterech bramkach z rzędu wyszły w końcu na prowadzenie. Kibice liczyli, że ich ulubienice od tej pory będą powiększać dystans. Tak się jednak nie stało. Karę otrzymała Hanna Rycharska i chorzowianki znów doprowadziły do remisu po 7.

Ostatnie minuty przed przerwą ponownie należały do miejscowych. Przypomniała o sobie Romana Roszak. Wykorzystała dwie szybkie kontry, po których koleżanki mogły zyskać trochę spokoju w grze. Przyjemny dla siebie akcent zaliczyła jeszcze bramkarka Aleksandra Sach, która odbiła rzut karny wykonywany przez Joannę Rodak.

Trener Unijat z przewagi swojego zespołu trzema trafieniami po pierwszych trzydziestu minutach nie mogła być zadowolona. Jej zawodniczki szybko wzięły to sobie do serca i prezentowały już zgoła inny handball. W 38. minucie wróciły stare grzechy i beniaminek zaczął niwelować straty, zdobywając trzy bramki pod rząd (20:17). Jak się jednak potem okazało, to był ich ostatni dobry fragment w tym meczu.

W ostatni kwadrans oba zespoły weszły przy stanie 25:18. Biało-zielone takiej przewagi nie mogły już roztrwonić. Ekipa ze Śląska gasła z każdą kolejną minutą, co wydatnie pokazała choćby Renata Kajumowa. Bramkarka próbowała uratować piłkę, ale źle obliczyła jej lot i się z nią minęła. Przechwyciła ją Paulina Tracz, która nie miała problemów ze skierowaniem jej do siatki. Energetyczne nie zwalniały tempa. Ostatecznie rozbiły rywalki aż 32:23.

Autor: Krzysztof Kempski / Sportowe Fakty WP

Energa AZS Koszalin - KPR Ruch Chorzów 32:23 (16:13)

AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska 2, Protsenko 3, Michałów 3, Mazurek 1, Smbatian 1, Budnicka, Tracz 5, Roszak 9, Kaczanowska, Lalewicz 3, Urbaniak 1 (1/1), Rycharska 3, Nowicka 1, Piwowarczyk
Karne: 1/1
Kary: 6 min. (Roszak, Kaczanowska, Rycharska - 2 min.)

Ruch: Kajumova, Kuszka - Jasinowska 5 (4/4), M. Drażyk 4, Masłowska 2, Lesik 2, Piotrowska 3 (1/2), A. Drażyk, Doktorczyk, Rodak 4 (3/4), Kiel, Lipok 2, Stokowiec 1
Karne: 8/10
Kary: 4 min. (Jasinowska, Lesik)

Sędziowie: M. Orzech, R. Orzech (obaj z Brodnicy)
Widzów: 950
Reklamacreated by:input.com.pl