Aktualności

Wracamy do gry!

7 październik 2017, 20:02:43, Superliga
Po prawie trzech tygodniach przerwy czas wznowić ligowe rozgrywki. Niebieskie podejmą u siebie UKS PCM Kościerzyna.

Przerwa była spowodowana meczami reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2018. Polki spisały się świetnie, wyrgywając dwukrotnie (z Włoszkami i Słowaczkami). 5. kolejkę PGNiG Superligi rozpoczął piątkowy mecz Zagłębia Lubin ze Startem Elbląg, w którym zdcydowanie triumfowały Miedziowe. Starcie Ruchu z UKS PCM będzie ostatnm spotkaniem w serii.

Nasz najbliższy rywal ma na koncie trzy punkty za zwycięstwo z Koroną Handball Kielce (27:23). W pozostałych meczach musiał uznać wyższośc rywali. Kadra drużyny z Kaszub jest mocno przetrzebiona przez letnie transfery oraz kontuzje, co z pewnością podopieczne Jarosława Knopika postarają się wykorzystać.

Jutrzejsze spotkanie będzie okazją do wyrównania rachunków za mecz sprzed ponad roku. W maju 2016 UKS PCM Kościerzyna wygrał w Chorzowie 28:21, co przesądziło o spadku Niebieskich do I ligi. Czas na rewanż! Nasz zespół na pewno będzie musiał uważać na Magdalenę Ziółkowską, która zgromadziła w tym sezonie już 31 goli i jest wiceliderką klasyfikacji najskuteczniejszych snajperek PGNiG Superligi.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 17:00. Bilety w cenie 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).

Reklamacreated by:input.com.pl