Aktualności

Ważna lekcja w Lublinie

20 wrzesień 2017, 20:33:58, Superliga
Nie udało się naszym zawodniczkom zapunktować w meczu z faworyzowanym MKS Lublin.

Niebieskie do Lublina pojechały osłabione. Niestety, los nie oszczędza zespołu trenera Knopika od początku rozgrywek. Tym razem z kadry meczowej wypadły Katarzyna Masłowska (problemy ze ścięgnem po meczu z KPR Jelenia Góra) oraz Reanta Kajumowa (wciąż ma problem z plecami). Tym bardziej wiadomo było, że o punkty będzie niezwykle trudno, wszak MKS to hegemon polskiego, żeńskiego szczypiorniaka.

MKS w tym sezonie jeszcze nie przegrał. I niestety także w środę podtrzymał tę passę. Choć naszym zawodniczkom trzeba oddać, że walczyły bardzo dzielne. W 6. minucie prowadziy 5:4 po celnym rzucie Joanny Rodak. Niestety, po kwadransie gospodynie prowadził różnicą sześciu bramek. 

Ogromne problemy chorzowskiej defensywie sprawiały Małgorzata Rola i Dagmara Nocuń. W drugiej połowie formą zaczęły dorównywać im także Marta Gęga oraz Joanna Drabik. Rywalki odjeżdżały Niebieskim coraz mocniej. Te jednak robiły, co mogły, a należy zaznaczyć, że szansę gry otrzymały młode, niedoświadczone zawodniczki (Viktoria Tyszczak, Sandra Kiel czy wracająca po kontuzji Marcelina Polańska). I radziły sobie bardzo przyzwoicie.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się bez sensacji - MKS wysoko zwyciężył i umocnił się na pozycji lidera PGNiG Superligi. Teraz przed chorzowiankami kolejny mecz u siebie. O ligowe punkty zagrają 8 października z UKS PCM Kościerzyna.

MKS Perła Lublin - KPR Ruch Chorzów 43:21 (22:16)

MKS: Gawlik, Besen, Januchta - Rola 5, Gęga 5, Matuszczyk 3, Repelewska 4, Drabik 6, Niesciaruk 4, Nocuń 7, Rosiak 2, Petkowska 2, Achruk 5

Karne: 4/4
Kary: 10 min.

Ruch: Jaśkiewicz, Kuszka, Bednarek - Jasinowska 4, Polańska, Lesik 2, Tyszczak 1, Piotrowska 1, Doktorczyk, Rodak 3, M. Drażyk 5, Nimsz 2, Kiel, Lipok, Stokowiec 3

Karne: 3/4
Kary: 8 min. 

Sędziowali: Staniek, Dąbrowski (Kielce)
Reklamacreated by:input.com.pl