Aktualności

Wysoka porażka w Elblągu

13 wrzesień 2017, 22:12:02, Superliga
Niestety, z północy Polski wracamy bez zdobyczy punktowej. Lepszy okazał się doświadczony Start.

Faworytem spotkania były gospodynie i udowodniły, że słusznie stawiano je w tej roli. Choć, podobnie jak miało to miejsce w sobotę w Piotrkowie, Niebieskie początkowo dyktowały warunki. Po kwadransie gry i golu Joanny Rodak prowadziły 8:6.  
Gospodynie potraktowały to jako sygnał ostrzegwaczy i szybko wyszły z opresji. Szybko wyrównały, a w 20. minucie objęły prowadzenie (12:10), którego nie oddały już do końca spotkania. 

Warto zazanczyć, że Ruch do Elbląga pojechał osłabiony - w kadrze meczowej zabrakło kontuzjowanych: Agnieszki Piotrkowskiej, Katarzyny Masłowskiej i Renaty Kajumowej. Mimo to chorzowianki walczyły ambitnie i potrafiły pokazać pazur.

Niestety, w końcówce pierwszej odsłony przyszło załamanie. Na przerwę Start schodził z wysokim prowadzeniem 21:15. W drugiej odsłonie, przede wszystkim dzięki skuteczności Darii Gerej i Darii Szynkaruk, podopieczne Andrzeja Niewrzawy konsekwentnie budowały przewagę. Zespół Ruchu popełniał coraz więcej błędów i miast odrabiać straty, pozwolił rywalkom roszalać się w ofensywie.

Ostatecznie wynik na 40:24 ustaliła Aleksandra Kwiecińska. Dla naszego zespołu ta porażka to nauczka i cenne doświadczenie. Już w sobotę w Chorzowie mecz z KPR Jelenia Góra (początek o 18:00). Liczymy, że tym razem uda się zwyciężyć.


Kram Start Elbląg - KPR Ruch Chorzów 40:24 (21:15)

Start: Szywerska, Powaga - Lisewska 10, Gerej 4, Świerżewska 4, Jędrzejczyk 4, Balsam 3, Dorsz 3, Kwiecińska 3, Szynkaruk 3, Kozimur 2, Świerczek 1, Waga 1, Stokłosa 1, Jaszczuk 1 oraz Choromańska

Karne: 9/9
Kary: 2 min. (Jaszczuk)

Ruch: Jaśkiewicz, Kuszka, Bednarek - Jasinowska 6, Rodak 6, M.Drażyk 3, Lipok 2, Stokowiec 2, Lesik 2, Mrozek 1, A.Drażyk 1, Kiel 1 oraz Doktorczyk

Karne: 5/6.
Kary: 4 min. (Rodak, Jasinowska - po 2 min.)

Sędziowali: M.Orzech, R.Orzech
Widzów: 750
Reklamacreated by:input.com.pl