Start Michałkowice rozgromiony

29 marzec 2014, 08:38:55, II liga
Nie dały szans rezerwy Ruchu drużynie z Siemianowic Śląskich. Ruch wygrał aż 40:19.

Niebieskie już po dziewięciu minutach prowadziły 4:1. Z czasem przewaga Ruchu wzrastała do czego znacząco przyczyniła się niezwykle skuteczna w pierwszej części meczu Magdalena Drażyk, autorka ośmiu bramek. Do przerwy Ruch prowadził 21:9.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Chorzowianki bez trudu zaliczały kolejne trafienia. Najskuteczniejsze obok wcześniej wspomnianej Drażyk były: Monika Malec oraz Katarzyna Masłowska. Obie rzuciły po siedem bramek. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 40:19. Wśród przyjezdnych najstateczniejsza były: Klaudia Mokrus oraz Natalia Jarnańczyk, która jest wychowanką Ruchu. Obie siemianowiczanki zdobyły po pięć bramek.

KPR Ruch II Chorzów - MKS Start Michałkowice 40:19 (21:19)

Ruch: Montowska, Gentków - Łuczyk, Waloń 1, Beczek 3, Drażyk M. 8, Malec 7, Masłowska 7, Jęszczok, Doktorczyk 5, Drażyk A. 3, Kurzaj, Ciołek 5, Salamon 1.
Kary: Łuczyk, Waloń, Drażyk M.