Aktualności

MAMY AWANS!

27 maj 2017, 19:32:52, I liga
Zrobiły to! Piłkarki ręczne KPR Ruch wygrały baraż z KPR Jelenia Góra.

Stało się! Niebieskie obroniły zaliczkę ze środowego spotkania i awansowały do Superligi. Zgodnie z oczekiwaniami kosztowało je to wiele sił i... jeszcze więcej nerwów.

W pierwszym meczu wynik długo utrzymywał się na styku, ale ostatecznie chorzowianki zwyciężyły 28:24 i na wyjazd jechały z niezłą zaliczką. I lepiej rozpoczęły rewanż. Po bramkach Oktawii Płomińskiej i Joanny Rodak objęły prowadzenie 2:0. Cała pierwsza połowa toczyła się pod dyktando naszego zespołu. Chorzowiankom udało się wyłączyć z gry Sabinę Kobzar. Zawodniczka, która w środę zdobyła aż 10 bramek, tym razem trafiła do siatki tylko raz! 

Dopiero w 23. minucie gospodynie zdołały doprowadzić do wyrównania. Ale Ruch ponownie odskoczył po trafieniach Rodak i Agnieszki Benduckiej (10:8). Na przerwę zeszły z prowadzeniem 13:12.

Po przerwie gospodynie zaczęły odrabiać straty.

Nie tylko odrobiły straty, ale nawet zdołały odskoczyć na 17:14. Robiło się niebezpiecznie... sytuacja zrobiła się dość niebezpieczna dla "Niebieskich". Na szczęście chorzowianki rzuciły cztery gole z rzędu, uzyskując minimalną przewagę (18:17).

W 50. minucie na tablicy w widniał remis (20:20). Jelenia Góra trafiła trzy razy z rzędy i od stanu 23:21 wyszła na prowadzenie 25:21. Ten wynik oznaczał, że zwycięzcą barażu jest ekipa z Karkonoszy. 

Najważniejszą akcję Niebieskie przeprowadziły 2 sekundy przed końcową syreną. Przy stanie 26:22 nerwami ze stali wykazała się Agnieszka Piotrkowska. Rzuciła gola na wagę awansu!

Po roku przerwy wracamy do grona najlepszych. Czyli tam, gdzie jest nasze miejsce!


KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 26:23 (13:12)

KPR: Hoffman, Ciesiółka 1, Filończuk - Tomczyk 8, Jasińska 7, Załoga 6, Bilenia 2, Kobzar 1, Oreszczuk 1, Maziarz, Wojtas, Kanicka, Janas, Skowrońska, Koc

Trener: Michał Pastuszko
Karne: 5/6
Kary: 10 min.

Ruch: Staś, Jaśkiewicz - Jasinowska 7 , Rodak 6, Płomińska 5, Benducka 3, Piotrkowska 1, M.Drażyk 1, Lesik, Stokowiec, Masłowska, Stokowiec, Nimsz

Trener: Jarosław Knopik
Karne: 6/6
Kary: 12 min.

Widzów: 300
Sędziowali: Gnyszka, Stonoga (Ozimek)
Reklamacreated by:input.com.pl