Aktualności

Ruch w stronę baraży

29 kwiecień 2017, 19:22:26, I liga
Niebieskie nie dały szans Samborowi Tczew. Na swoim boisku zdeklasowały rywalki, rzucając im ponad 40 bramek!


O tym spotkaniu można by napisać w zasadzie tylko to, że się odbyło. Chorzowianki sprawowały nad nim kontrolę od pierwszych sekund. Po 5 minutach prowadziły już 5:0. Wtedy szkoleniowiec Sambora, Adrian Kondratiuk poprosił o czas. Na moment poskutkowało , bo jego zespół rzucił trzy bramki z rzędu. Ale Ruch na więcej rywalkom nie pozwolił i odjeżdżał coraz dalej. W 12. minucie było 10:4, w 20. 14:7, a na przerwę chorzowianki zeszły z zaskakująco wysokim prowadzeniem – 22:10.

- Trzeba wziąć pod uwagę to, że z Tczewa przyjechało mało dziewczyn, normalnie grają trochę innym składem. Oczywiście wiedziałyśmy, że nie możemy ich z tego powodu zlekceważyć - mówił Karolina Jasinowska. Rzeczywiście, z powodu wirusa w składzie Sambora zabrakło m.in. liderki, Justyny Dominik.

Druga połowa już zupełnie nie mała historii. Niebieskie nie dążyły za wszelką cenę do tego, by złamać barierę. Starały się długo rozgrywać piłkę i czyhały na błędy rywalek. Trener Jarosław Knopik dał szansę gry rezerwowym, które w meczach z silniejszymi rywalami nie mogły liczyć na grę w dłuższym wymiarze czasowym (Marcelina Polańska, Sandra Kiel). Te korekty nie wpłynęły na częstotliwość, z jaką chorzowianki trafiały do siatki. Przeciwnie - kwadrans przed końcem Ruch prowadził 30:15, a świetną serię kilku trafień z rzędu zanotowała Polańska.

Ostatecznie gospodynie zwyciężyły aż 42:18 i zapewniły sobie udział w barażach o awans do PGNiG Superligi. - Czy mamy szansę przegonić Koronę w tabeli? Wierzyć zawsze warto. Przed nimi, tak jak przed nami jeszcze dwie kolejki i wszystko może się zdarzyć. Jeżeli zagramy baraż, to pytanie z kim? Na razie sytuacja w Superlidze na tyle się skomplikowała, że naszym potencjalnym rywalem są w tej chwili trzy drużny - dodała Jasinowska.

Kolejny mecz Ruch rozegra 6 maja w Płocku z Jutrzenką.

KPR Ruch Chorzów - Sambor Tczew 42:18 (22:10)

Ruch:
Staś, Bednarek – Benducka 1, Jasinowska, 5 M. Drażyk 3, Piotrkowska 3, Żakowska 1, Lesik 5, Masłowska 3, Doktorczyk 3, Polańska 5, Rodak 3, Płomińska 6, Kiel 1, Stokowiec 2, A. Drażyk 1.

Trener: Jarosław Knopik
Kary: brak
Karne: 2/2

Sambor: Skonieczna,Frankowska, Klarkowska – Majocha 3, Duszyńska 2, Maszota 4, Siekańska 1, K. Wańczyk 4, Michalska 3, Meger, Majorowska 1.

Trener: Adrian Kondratiuk
Kary: brak
Karne: 2/3

Sędziowali: Pach, Węgrzyn (Bochnia)
Reklamacreated by:input.com.pl