Aktualności

Ruch ucieka rywalkom

8 kwiecień 2017, 19:17:38, I liga
Niebieskie na swoim parkiecie nie dały szans rywalkom z Płocka i odniosły piąte zwycięstwo z rzędu.

Mecz miał dodatkowy smaczek - naprzeciwko siebie stanęły zawodniczki, które niedawno wspólnie wywalczyły Mistrzostwo Polski Juniorek dla Ruchu i rywalizowały ramię w ramię w młodzieżowej reprezentacji kraju. Mowa rzecz jasna o uzdolnionej chorzowskiej młodzieży, której część na co dzień uczy się w SMS Płock - Żanecie Lipok, Karolinie Kuszce, Klaudii Grabińskiej i Żanecie Senderkiewicz. Tym razem musiały uznać wyższość swoich koleżanek w Chorzowa.

Gospodynie do meczu przystępowały zmobilizowane wpadkam rywalek. Walczący o awans do PGNiG Superligi MTS Kwidzyn zupełnie nieoczekiwanie przegrał dwa kolejne mecze z drużynami  dołu tabeli - Spartą Oborniki i Sośnicą Gliwice. Nie ukrywające swoich aspiracji Niebieskie wiedziały, że grzechem będzie z takich prezentów nie skorzystać.

Ale płocczanki już od pierwszych minut udowadniały, że ich zwycięska passa (4 wygrane z rzędu) nie jest przypadkiem. Do 8.minuty obie ekipy szły łeb w łeb, przełomem był niewykorzystany przez Natalię Nosek rzut karny. Gospodynie to wykorzystały i szybko zbudowały wysoką zaliczkę (9.4 w 16. minucie). Do przerwy przewaga minimalnie stopniała (16:12), ale pozwalała miejscowym kibicom ze spokojem oczekiwać drugiej partii.

Ruch miał pełną kontrolę nad spotkaniem, choć  moment dekoncentracji  i dwuminutowe zesłanie dla Marleny Lesik sprawiły, że SMS na kilka chwil doszedł do głosu. W 40 min. było jeszcze 20:14, ale dziesięć minut przed końcem przyjezdne zmniejszyły dystans do zaledwie dwóch trafień (22:20). Jednak chorzowianki w porę się przebudziły, wrzuciły na wyższy bieg i zdominowały końcowe fragmenty widowiska. Ostatecznie zwyciężyły, w pełni zasłużenie, 26:22!

Kolejny mecz nasz zespół rozegra za dwa tygodnie - w sobotę, 22 kwietnia, czeka je wyjazdowy mecz z AZS UMCS Lublin. Dzięki wygranej z SMS, Niebieskie mają aż 8 punktów przewagi nad SPR Olkusz i 3 nad MTS Kwidzyn, który to jednak rozegrał mecz więcej.

KPR Ruch Chorzów - SMS ZPRP Płock 26:22 (16:12)

Ruch:
Jaśkiewicz, Staś, Bednarek - Mrozek, Benducka 1, Jasinowska 2, M. Drażyk, Piotrkowska 3, Żakowska 2, Lesik 4, Masłowska 1, Doktorczyk 2, Rodak 2, Polańska, Płomińska 7, Stokowiec 2.

Trener: Jarosław Knopik
Kary: 2 min (Lesik)
Karne: 5/5

SMS: Kuszka, Olejniczak – Maciejewska, Gajewska, Urbańska 2, Senderkiewicz 3, Świerżewska 3, Olejniczak, Knop, Klaudia Cygan 2, Katarzya Cygan, Lipok 3, Szczechowicz 1, Pachołek, Nosek 6, Rorat, Grabińska.

Trener: Marek Jagodziński
Kary:  (4 min Senderkiewicz, Urbańska, Rorat – po 2 min.)
Karne: 3/4

Sędziowali: Kret, Świętek (Kolbuszowa)
Widzów: 250
Reklamacreated by:input.com.pl