Aktualności

Ukazał się nr 118. Handball Polska

22 marzec 2017, 19:23:35
Ukazał się nr 118, magazynu "Handball Polska". Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera.

Na okładce najnowszego wydania umieściliśmy Kingę Achruk. To nie przypadek. Zawodniczka po czterech sezonach gry w Buducnosti Podgorica powróci na krajowe boiska  wybrała MKS Selgros Lublin. Achruk w obszernym wywiadzie przyznała, że myślami jest już przy czerwcowych kwalifikacjach do mundialu przeciwko Rosji.

Formę naszych kadrowiczek selekcjoner Leszek Krowicki będzie mógł sprawdzić już w ten weekend (17-19 marca) w Gdańsku. Biało-czerwone zagrają tam z Białorusią, Ukrainą i Słowacją. Równolegle do zespołu A przygotowania rozpoczęła także drużyna B, nad którą opiekę powierzono Sabinie Włodek.
Z kolei juniorki Tomasza Konitza powalczą w tym samym czasie w Ratyzbonie z Łotwą i Niemcami o awans do mistrzostw Europy. Juniorzy młodsi prowadzeni przez Piotra Obrusiewicza dopiero są na początku drogi, która ma ich doprowadzić do sukcesów.

Na chwilę zajrzeliśmy też na Węgry. Tam pracuje były szkoleniowiec Polek, Kim Rasmussen, który z sentymentem wspomina naszych kibiców, będących dodatkowym wsparciem reprezentacji, niezależnie od tego, gdzie grała.

– Superliga ma być interesującą historią przez cały sezon. Z zawodnikami.  bohaterami, z wyjątkowymi meczami, emocjami, ale również wspólnym zaangażowaniem w ważne społeczne tematy – o zawodowej lidze opowiada jej prezes, Łukasz Gontarek.

Z dwójki naszych eksportowych drużyn w Lidze Mistrzów Orlen Wiśle Płock nie udało się zakwalifikować do fazy TOP16. Kibice Vive Tauron Kielce przeżywali prawdziwą huśtawkę nastrojów. Skończyło się pomyślnie – mistrzowie Polski awansowali z grupy z drugiego miejsca.

Cedric Sorhaindo, klubowy kolega Kamila Syprzaka, rzadko udziela wywiadów. Pochodzący z Martyniki, czterokrotny mistrz świata, reprezentant Francji dla nas zrobił wyjątek.

O tym, że szczęściu trzeba pomóc świadczy przypadek Patryka Folusznego. Młodemu bramkarzowi nie dane było zagrać w PGNiG Superlidze, ale wziął sprawy w swoje ręce i …ma już za sobą debiut w Bundeslidze, w zespole HSC 2000 Coburg.

Wyniki ostatnich badań – ranking dyscyplin wg wartości ekspozycji marek w telewizji w roku 2016 – przeprowadzone przez Pentagon Research dobitnie pokazują, że warto zainwestować w piłkę ręczną. Nasza dyscyplina w męskim wydaniu uplasowała się na drugim miejscu za piłka nożną, ale przed siatkówką mężczyzn i skokami narciarskimi.

„Na plaży bez zimowej przerwy” to materiał wprowadzający nas w sezon młodszej odmiany handballu. Kalendarz imprez na piasku jest przebogaty. Przypomnijmy tylko, że pod koniec lipca we Wrocławiu czekają nas emocje na World Games.

W części nawiązującej do historii naszej dyscypliny przypomnieliśmy sylwetkę  Zbigniewa Plechocia – gwiazdy gdańskiego Wybrzeża i reprezentacji Polski. To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszyliśmy. Zapraszamy do lektury.

źródło: ZPRP
Reklamacreated by:input.com.pl