Aktualności

Euro nie dla Polek

21 marzec 2017, 22:06:08
Polskie szczypiornistki walczyły o udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Wśród nich - zawodniczki naszego klubu.

Mowa o Oktawii Płomińskiej i Natalii Stokowiec, ale także Klaudii Grabińskiej, Żanecie Senderkiewicz i Karolinie Kuszce, które na co dzień trenują w SMS ZPRP Płock.

Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Ratyzbonie rywalkami Polek były Łotyszki i Niemki. Podopieczne selekcjonera Tomasza Konitza wygrały z Łotwą 39:13 (5 bramek Stokowiec, 4 Płomińskiej, 2 Lipok, 1 Senderkiewicz). W kolejnym meczu tak dobrze już nie było - uległy gospodyniom 20:37 (2 trafienia Senderkiewicz i po 1 Płomińskiej, Stokowiec i Lipok). Tym samym na Euro pojadą Niemki, które pokonały także Łotwę. W obu spotkaniach bramki polskiej reprezentacji strzegła Kuszka.

Pomimo braku awansu, gratulujemy naszym zawodniczkom dzielnej postawy i cieszymy się, że zdobyły cenne, międzynarodowe doświadzczenie!
Reklamacreated by:input.com.pl