Aktualności

Cenna zdobycz na wyjeździe

28 luty 2017, 21:24:32, I liga
Niebieskie w zaległym meczu I ligi wygrały w Obornikach ze Spartą.

Niebieskie na początek rundy rewanżowej pojechały do Kielc, ale do domu wróciły z pustymi rękoma. Było więc oczywiste, że chcąc  utrzymać się w czołówce, tym razem nie mogą pozwolić sobie na potknięcie. I ze swojego zadania wywiązały się świetnie.

Do Obornik pojechało kilka zawodniczek, które niedawno triumfowało w Final Four Mistrzostw Polski Juniorek. Ale tym razem to nie one grały pierwsze skrzypce. Do wiktorii Niebieskie poprowadziła Lidia Żakowska.

Chorzowianki od początku starały się zdominować mecz. Prowadzenie objęły po raz pierwszy w 5. minucie (3:2), po 10 minutach wygrywały 6:5. Ale wtedy niespodziewanie do głosu doszły gospodynie. Szybko odrobił stratę i to z nawiązką- w 18. minucie miały na koncie dwa trafienia więcej (9:7). Spotkanie do przerwy było bardzo zacięte, ale do szatni w lepszych humorach schodziły nasze zawodniczki - prowadziły 13:12.

W drugiej połowie widać było większe doświadczenie i lepsze przygotowanie fizyczne chorzowianek. Gospodynie opadały z sił z każda minutą. Piąty bieg wrzuciła Żakowska, która w całym spotkaniu rzuciła aż 10 bramek. Sparta na moment się przebudziła, ale nie była w stanie odrobić strat. Ostatnie dziesięć minut należało do Niebieskich, które ostatecznie zwyciężył 26:20.

Po wygranej w Obornikach, Ruch zbliżył się do liderującego MTS Kwidzyn na dystans punktu, ale rozegrał jeden mecz więcej. Niebieskie czeka teraz dłuższa przerwa. W najbliższej kolejce pauzują, a mecz z SPR Olkusz, zaplanowany na 11.03. zostanie przełożony ze względu na udział zawodniczek Ruchu w zgrupowaniu kadry juniorek. Kolejne spotkanie chorzowianki rozegrają więc u siebie - 25 marca zmierzą się u siebie z MTS.

Sparta Oborniki - KPR Ruch Chorzów 20:26 (12:13)

Sparta:
Kochańska-Lizewicz 1, Niezgodzka, Rychlewska - Wasiak 8, Kaszkowiak 3, Matysek 2, Gładecka 2, Sowa 2, Ślęzak 1, Filoda 1, Żołyniak, Zwolińska.

Trener: Michał Pietrzak
Kary: 6 min.
Karne: 3/6

Ruch: Bednarek, Staś, Jaśkiewicz - Żakowska 10, Płomińska 6, Masłowska 4, Piotrkowska 4, Lesik 1, M. Drażyk 1, Mrozek, Jasinowska, Rodak, Stokowiec.

Trener: Jarosław Knopik
Kary: 16 min.
Karne: 7/8

Sędziowali: Dobosz (Bydgoszcz), Piernicki (Grudziądz)
Widzów: 200
Reklamacreated by:input.com.pl