Aktualności

Media o Final Four

27 luty 2017, 16:38:41
Co o triumfie KPR pisano w mediach?

Wybraliśmy fragmenty publikacji w portalach internetowych, po piątkowo-sobotnim Final Four w Kwidzynie. Zawodniczki KPR Ruch po raz trzeci  rzędu sięgnęły po krajowy czempionat!

Chorzowianin


Cóż to był za finał! "Niebieskie" dominowały przez większą część meczu, jednak na siedem minut przed końcem na prowadzenie wyszedł MTS Kwidzyn. Riposta chorzowianek była natychmiastowa.

(...)

Wynik na 28:25 tuż przed syreną ustaliła Marcelina Polańska. Później zaś oglądaliśmy szalony taniec radości piłkarek, trenera Knopika i prezesa Klaudiusza Sevkovicia, który skandował: "Kto wygrał mecz?". "Ruch!" - odpowiadały mistrzynie Polski. Wielkie gratulacje dla "Niebieskich"! Trzecie mistrzostwo Polski z rzędu to sukces bez precedensu.


Niebiescy.pl

O złoto przyszło im zmierzyć się z gospodyniami, MTS Kwidzyn. Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie było zacięte. Wprawdzie do przerwy Niebieskie wypracowały bezpieczną zaliczkę (14:10), ale kilka minut przed końcem na prowadzenie wyszły kwidzynianki. Ruch wytrzymał jednak presję miejscowych kibiców i szybko odrobił stratę, ostatecznie wygrywając 28:25. Nie zawiodły liderki zespołu i jego najlepsze strzelczynie - Żaneta Senderkiewicz (7 goli) i Oktawia Płomińska (8) oraz świetnie interweniująca bramkarka, Karolina Kuszka.

Katowicki Sport


Piłkarki ręczne Ruchu Chorzów zostały po raz trzeci z rzędu najlepszą drużyną w kraju. To bezprecedensowy sukces juniorek „Niebieskich”; nigdy wcześniej żadnej drużynie w kraju nie udało się trzykrotnie, rok po roku, zdobywać złotych medali mistrzostw Polski w tej kategorii.

W rozegranym w Kwidzynie turnieju Final Four chorzowianki w półfinale pokonały siódemkę Vistalu Gdynia 28:24, a w finale ograły gospodynie zawodów, zespół MTS-u Kwidzyn 28:25. Ogromną radość w klubie potęguje fakt, że najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Oktawia Płomińska, za najwszechstronniejszą uznano Żanetę Senderkiewicz, zaś na najlepszą bramkarkę wybrano Karolinę Kuszkę.


Sportowe Fakty WP

Wielu emocji dostarczył również mecz finałowy, który zdecydowanie lepiej rozpoczęły piłkarki ze Śląska.
W drugiej odsłonie MTS zmobilizował się do pościgu i w 42. minucie doprowadził do remisu. Oba zespoły grały walecznie i agresywnie, co zaowocowało aż czterema czerwonymi kartkami. Chorzowianki nie wypuściły jednak zwycięstwa i pokonując kwidzynianki 28:25 zdobyły trzeci z rzędu tytuł Mistrzyń Polski Juniorek.

Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Oktawia Płomińska, tytuł najwszechstronniejszej zawodniczki przyznano Żanecie Senderkiewicz, a za najlepszą bramkarkę uznano Karolinę Kuszkę (wszystkie trzy z Ruchu Chorzów).


Nasze Miasto Kwidzyn

Zmora, która nazywa się Ruch. Juniorki MTS Kwidzyn znów wicemistrzyniami Polski.
Miały być łzy zwycięstwa, były łzy porażki. Znowu. Niektóre z juniorek MTS Kwidzyn traumę finałowej porażki przeżyły po raz trzeci z rzędu. W dodatku po raz trzeci poległy w finale z Ruchem Chorzów. Dlatego prawdziwa rozpacz po końcowej syrenie nikogo nie powinna dziwić.

Trójmiasto.pl

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski juniorek. Najlepszym zespołem do lat 19 w kraju został Ruch Chorzów, który pokonał gdynianki w półfinale. W finale górą był Ruch, który pokonał MTS wygrywając w niemal identycznych rozmiarach co w meczu przeciwko gdyniankom. Vistalowi pozostał mecz o 3. miejsce. Przeciwko Varsovii do przerwy był remis, ale w drugiej części spotkania gdyński zespół zagwarantował sobie miejsce na podium. Indywidualne wyróżnienia zostały zdominowane przez zawodniczki Ruchu, ale w siódemce "All Stars" znalazła się lewoskrzydłowa Vistalu Jagoda Błaszkowska.


Reklamacreated by:input.com.pl