Aktualności

TRZECIE ZŁOTO!

25 luty 2017, 19:15:49
Nasze juniorki trzeci rok z rzędu zostały mistrzyniami kraju!

Juniorki Ruchu zapisały się w historii szczypiorniaka. Po raz trzeci z rzędu (!) sięgnęły po Mistrzostwo Polski Juniorek!

Zespół Jarosława Knopika przeszedł przez tegoroczne eliminacje jak burza. Po turniejach eliminacyjnych w Krakowie, Kielcach i Chorzowie przyszedł czas na Final Four rozgrywane w Kwidzynie. W piątkowym półfinale chorzowianki pewnie pokonały GTPR Gdynia 28:24. O złoto przyszło im zmierzyć się z gospodyniami, MTS Kwidzyn. Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie dostarczyło wielu emocji i... kar. Sędziowie pokazali aż 4 czerwone kartki!

Ale po kolei... Wynik mecz otworzyła w 2. minucie Żaneta Senderkiewicz. w 8. minucie po trafieniu Natalii Stokowiec Niebieskie prowadziły 4:2 - kilkakrotnie wykorzystały błędy własne rywalek. Ale szczypiornistki MTS szybko opanowały nerwy. W 12. minucie było już tylko 5:4. Wówczas w bramce - po raz kolejny w tym turnieju - błysnęła Karolina Kuszka, broniąc rzut karny Darii Szynkaruk. Ruch szybko odskoczył i zdominował wydarzenia pierwszej połowy - na przerwę schodził z prowadzeniem 14:10.

Gospodynie, chcąc zrewanżować się za porażki w dwóch poprzednich finałach, nie zasypiały gruszek w popiele i po zmianie stron natychmiast zabrały się do pracy. Okres od 30 do 40. minuty wygrały 8:5 i zbliżyły się do Ruchu na odległość jednego trafienia (18:5). W 42. minucie rzut karny wykorzystała Joanna Gędłek i mecz zaczął się od nowa (19:19). Niebieskie odgryzły się natychmiast i szybko wypracowały zaliczkę (22:20), ale wtedy nastąpi kolejny zwrot akcji. Kwidzynianki trafiły trzy razy z rzędu i po raz pierwszy w meczu objęły prowadzenie (22:23 w 53. minucie).

Od tego momentu na parkiecie wrzało. Czerwone kartki, w wyniku gradacji kar, ujrzały Ilona Chmara, Klaudia Grabińska i Oktawia Płomińska. Dodajmy, że wcześniej, w 47.minucie, "czerwień" ujrzała Michalina Wąsik z MTS.

W 56. minucie Płomińska, chwilę przed otrzymaniem trzeciej kary, rzutem z biodra wyprowadziła Ruch na prowadzenie 25:23. Przy stanie 26:24, nieco ponad 60 sekund przed końcową syreną, o czas poprosił trener Knopik. Zawodniczki doskonale zrozumiały jego wskazówki i po powrocie na boisko powiększyły przewagę! Kwidzynianki robiły co mogły, by odrobić straty, ale nie miały na to szans. Niebieskie były lepsze i udowodniły to na parkiecie, choć naszym rywalkom trzeba oddać ich klasę - to był finał na naprawdę wysokim poziomie! Ostatecznie Ruch zwyciężył 28:25 i złote medale ponownie pojechały na Górny Śląsk!

Przypomnijmy - poprzednio młode szczypiornistki KPR zdobywały tytuł w 2015 roku (również w Kwidzynie, wtedy także w finale pokonały MTS) oraz w 2016 roku (podczas turnieju organizowanego na własnym boisku).

KPR Ruch Chorzów - MTS Kwidzyn 28:25 (14:10)

Ruch: Kuszka, Jaśkiewicz - Nimsz 2, Kiel, Polańska 3, Płomińska 8, Senderkiewicz 7, Lipok 3, Mrozek, Grabińska 2, Stokowiec 3.

Kary: 22 min.
Karne: 4/4

MTS:
Winiewska, Kłos - Wicik 3, Pękala 3, Świerczek 7, Wąsik 1, Kowalska, Gędłek 8, Szynkaruk 2, Czarnik, Grabowska, Chmara, Siuda 1, Orlich.

Kary: 16 min.
Karne: 4/8


Mecz o 3. miejsce

GTPR Vistal Gdynia - UKS Varsovia 25:22 (14:14)

Reklamacreated by:input.com.pl