Aktualności

Wygrana w półfinale

24 luty 2017, 19:45:35
Stało się! Juniorki KPR pokonały GTPR Gdynia i będą bronić mistrzostwa!

Niebieskie do kwidzyńskiego Final Four przystępowały podbudowane niezwykle udanymi, bo zwycięskimi turniejami eliminacyjnymi w Kielcach i Chorzowie. W półfinale przyszło im mierzyć się z GTPR Gdynia, który w rozgrywkach juniorskich wyrobił już sobie niezłą markę. Obecny sezon to potwierdził. Gdynianki w 1/16 pokonały w Szczecinie gospodynie oraz MUKS Koźmin Wielkopolski. Następnie, we własnej hali, okazały się lepsze od Sośnicy Gliwice i Dwójki Łomża. Ćwierćfinał w Tychach zaczęły od wysokiej wygranej nad MOSM Tychy. Później uległy Koronie Kielce i MTS Kwidzyn po niezwykle zaciętych bojach. Jednak dzięki lepszemu bilansowi bramek awansowały do Final Four. 

Piątkowe starcie początkowo było wyrównane. Do 10. minuty wynik oscylował wokół remisu, dobre spisywały się bramkarki (w chorzowskiej - Karolina Kuszka). Później Niebieskie zaczęły coraz wyraźniej zaznaczać swoją przewagę. Po kwadransie było już 8:3. Po obu stronach boiska nie brakowało zaciętej walki, niektórym zawodniczkom puszczały nerwy. Zawodniczki GTPR kilkakrotnie przeholowały - jeszcze przed przerwą aż czterokrotnie zostały odesłane na dwuminutowy odpoczynek. Ruch z tego korzystał i powiększał przewagę - w pewnym momencie aż do 6 trafień. Ostatecznie wynik po pierwszej połowie brzmiał: 15:11.

Po zmianie stron wciąż nie zawodziła Kuszka - m.in. broniąc rzut karny. W ofensywie rozszalała się Oktawia Płomińska, dwie szybkie kontry wykończyła Dominika Nimsz, a w 40. minucie, po rzucie z dystansu Żanety Senderkiewicz, Ruch prowadził 20:13. W 51. minucie było już 26:16! Gdynianki wyglądały na kompletnie zniechęcone, stało się jasne, że losów meczu już nie będą w stanie odwrócić. Ostatecznie przewaga Niebieskich nieco stopniała (28:24), ale cel został spełniony - awans do finału stał się faktem!

Rywalem Ruchu w wielkim finale będą gospodynie, MTS Kwidzyn - w drugim półfinale pokonał Varsovię 29:25.

KPR Ruch Chorzów - GTPR Gdynia 28:24 (15:11)

Ruch:
Kuszka, Bednarek - Zięba, Kiel, Sówka, Polańska, Wątor 1, Senderkiewicz 3, Lipok 2, Nimsz 8, Mrozek, Grabińska 1, Płomińska 12, Stokowiec 1.

Reklamacreated by:input.com.pl