Aktualności

Puchar jest nasz!

4 luty 2017, 23:32:45
Szczypiornistki Ruchu sięgnęły po Puchar Śląska!

W czwartek i sobotę rozegrano szesnastą edycję Klubowego Pucharu Śląska. Tym razem rozgrywki podzielono na dwie fazy - czwartkową eliminacyjną i sobotnią, finałową.

Eliminacje odbyły się na parkiecie w Bielszowicach, a udział w nich wzięły Zgoda Ruda Śląska, Imperium Katowice i Cracovia 1906. Po zaciętej rywalizacji awans do turnieju finałowego wywalczyła Cracovia.

Sobotnie zmagania odbyły się w Tarnowskich Górach. Chorzowianki  w półfinale trafiły na zespół z Krakowa, zaś w drugiej parze rywalizowały SPR Olkusz i Sośnica Gliwice.

Niebieskie nie dały swoim niżej notowanym rywalkom (Cracovia gra w II lidze) najmniejszych szans. Wygrały różnicą 22 trafień! Skutecznością błysnęły zwłaszcza LIdia Żakowska i Dominika Nimsz - wespół zdobyły 15 bramek.

Drugim zespołem, który awansował do finału, był SPR Olkusz. Rywal doskonale znany Niebieskim, zwłaszcza w tym sezonie - ze starć ligowych, Pucharu Polski i meczów kontrolnych. Chorzowiankom wiodło się w nich ze zmiennym szczęściem, ale dziś nie dały "Srebrnym Lwicom" najmniejszych szans.

Już po kwadransie gry wypracowały sobie bezpieczną przewagę, którą systematycznie powiększały. Trener Jarosław Knopik ograniczył rotację składu i przez 60 minut dał szanse gry dziesięciu zawodniczkom. Te go nie zawiodły. Do przerwy odskoczyły na siedem goli i w drugiej połowie kontrolowały przebieg spotkania. Najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Katarzyna Masłowska (7 bramek), ponownie nie zawiodła Żakowska (6). Ostatecznie Niebieskie wygrały 31:21 i uniosły w górę Puchar Śląska!

KPR Ruch - Cracovia 1906 Kraków 41:19 (23:7)


Ruch: Staś, Jaśkiewicz, Bednarek - Żakowska 8, Nimsz 7, Drażyk 5, Piotrkowska 5, Kiel 3, Polańska 3, Rodak 3, Stokowiec 3, Lesik 2, Masłowska 2.

SPR Olkusz - KPR Ruch 21:31 (12:19)

Ruch: Staś, Bednarek - Masłowska 7, Żakowska 6, Lesik 5, Drażyk 4, Piotrkowska 3, Nimsz 3, Rodak 2, Stokowiec 1.

Reklamacreated by:input.com.pl