Aktualności

Dobry start

27 styczeń 2017, 23:47:38
Chorzowianki od zwycięstwa rozpoczęły zmagania w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek.

Dziś juniorki Ruchu rozpoczęły rywalizację w 1/8 finału Mistrzostw Polski. Obrończynie tytułu wylosowały grupę, w której znalazły się  KPR MOS Jelenia Góra, CKS SMS Szczecin i Koroną Handball Kielce - gospodynie turnieju. -  To będzie wyzwanie, ale pozostające jak najbardziej w naszym zasięgu - oceniał trener Jarosław Knopik.

Gospodyniami zmagań wybrano kielczanki i to one były pierwszym rywalem Ruchu. Pierwszym i zarazem - przynajmniej w teorii - najbardziej wymagającym. Nasze zawodniczki stanęły na wysokości zadania i zwyciężyły, choć łatwo nie było. Od początku wynik oscylował wokół remisu. W 12. minucie po serii celnych rzutów Niebieskie odskoczyły na trzy trafienia (6:3). Ale gospodynie nie dały za wygraną i do przerwy zdołały odrobić straty, a mecz zaczął się od nowa (12:12).

Drugą partię lepiej zaczęły kielczanki. W 40. minucie prowadziły 16:14, ale nie był w stanie utrzymać go długo. W ofensywie rewelacyjnie spisywały się ograne na seniorskich parkietach Żaneta Senderkiewicz i Oktawia Płomińska. W 50. minucie było 19:18, ale wtedy Niebieskie trafiy cztery razy z rzędu. To dodało im wiatru w żagle - końcowe minuty spotkania całkowicie zdominowały, a dzięki dobrzej postawie w defensywie utrzymały bezpieczne prowadzenie.

Jutro Ruch może zapewnić sobie awans do ćwierćfinałów. Warunkiem jest jednak wygrana z KPR Jelenia Gora.


Korona Handball Kielce - KPR Ruch Chorzów 20:23 (12:12)


Ruch: Jaśkiewicz, Kuszka - Nimsz 2, Grabińska 3, Polańska 2, Lipok 4, Senderkiewicz 7, Kiel, Płomińska 5, Mrozek.
Reklamacreated by:input.com.pl