Aktualności

Wyzwanie w zasięgu Niebieskich

23 styczeń 2017, 13:47:55
W piątek piłkarki ręczne Ruchu będą walczyć o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. W Kielcach mają zagrać w najmocniejszym składzie.

W najbliższy piątek juniorki Ruchu rozpoczną rywalizację w 1/8 finału Mistrzostw Polski. Broniącym tytułu Niebieskim przyjdzie zmierzyć się z KPR MOS Jelenia Góra, CKS SMS Szczecin i z gospodyniami turnieju, Koroną Handball Kielce. - To ciężki teren, ale cieszę się, że akurat tak wylosowaliśmy. To będzie wyzwanie, ale pozostające jak najbardziej w naszym zasięgu - ocenia trener seniorskiego zespołu Jarosław Knopik, pracujący także z juniorkami. - We wcześniejszej fazie nie wystąpiliśmy w najmocniejszym składzie. Tym razem zagrają wszystkie zawodniczki - dodaje.

Pierwszy zespół Ruchu przygotowuje się do lutowej inauguracji rundy rewanżowej I ligi. Ale w jego składzie pozostaje wiele zawodniczek występujących także w drużynie juniorskiej. - Siłą rzeczy te zawodniczki są bardziej zaawansowane, jeśli chodzi o przygotowania do startu I ligi, więc trzeba uważać z obciążeniami - podkreśla Knopik. - Jak na razie dużo pracowaliśmy na siłowni, poprawialiśmy motorykę. Teraz powoli będziemy odpuszczać, nabierać sił i świeżości - zdradza szkoleniowiec.

W 1/16 MPJ chorzowianki uległy Varsovii 27:34, ale kolejnego dnia zmagań pewnie pokonały gospodynie turnieju, Kusego Kraków 31:20. To zagwarantowało im awans do kolejnej rundy.

Terminarz 1/8 MPJ:

27.01. (piątek)


KPR MOS - CKS SMS
Korona - Ruch

28.01. (sobota)


Ruch - KPR MOS
Korona - CKS SMS

29.01. (niedziela)


CKS SMS - Ruch
Korona - KPR MOS

Reklamacreated by:input.com.pl