Aktualności

Przygotowania trwają

11 styczeń 2017, 13:29:59, I liga
Zawodniczki Ruchu pracują nad formą przed wznowieniem rozgrywek I ligi.

Niebieskie po okresie świąteczno-noworocznym i zasłużonych urlopach wróciły do zajęć. Na obecnym etapie przygotowań pracują przede wszystkim nad motoryką. Pomaga im w tym trener Leszek Dyja, który od początku stycznia jest członkiem sztabu szkoleniowego KPR. - Przed nami dwa, trzy tygodnie ciężkiej pracy. Potem skupimy się już bardziej na graniu, łapaniu świeżości - mówi szkolenowiec Niebieskich, Jarosław Knopik.

Wielce prawdopodobne, że 21 stycznia chorzowianki pojadą do Czech na mecze kontrolne z Sokolem Poruba. Z kolei na 4 lutego planowana jest kolejna edycja Klubowego Pucharu Śląska. Udział w nim mają wziąć, prócz Ruchu, Sośnica Gliwice, MTS Żory oraz Zgoda Ruda Śląska lub SPR Olkusz.

Natomiast już w najbliższy weekend juniorki starsze Ruchu wezmą udział w 1/16 Mistrzostw Polski. W turnieju udział weźmie kilka zawodniczek z pierwszej drużyny. Jeżeli awansują dalej, kolejna runda MP zostanie rozegrana 27 i 28 stycznia.

Pierwszy mecz w rundzie rewanżowej chorzowianki rozegrają 18 lub 19 lutego w Kielcach. Ich  rywalkami będzie trzecia w tabeli Korona Handball.
Reklamacreated by:input.com.pl