Przegrywamy z Olimpią-Beskid Nowy Sącz

9 listopad 2013, 18:41:07
Po bardzo zaciętym spotkaniu Niebieskie musiały uznać wyższość Olimpii-Beskid Nowy Sącz, która wygrała w Chorzowie 34:29. W barwach Ruchu udany debiut zaliczyła Sabina Kobzar, która rzuciła cztery bramki.

Od samego początku spotkanie było niezwykle wyrównane. Skuteczne ataki Ruchu spotykały się z natychmiastową odpowiedzią gości. Przełamanie nastąpiło po dziesięciu minutach gry. Wtedy z lepszej strony pokazały się Niebieskie, które wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Niestety dobra gra szybko się skończyła, a nowosądeczanki rzuciły cztery bramki pod rząd. Do przerwy wynik jednak utrzymywał się wokół remisu.

Podobnie było po przerwie. Wyróżnić trzeba Katarzynę Sadowską, która zdobyła dziewięć bramek, nieźle grała też Monika Migała, autorka pięciu goli. Niestety dziś swojego dnia nie miała żadna z naszych bramkarek, które co kilka minut zmieniał trener Michał Pastuszko.

O losach spotkania przesądziły wydarzenia pomiędzy 43, a 50 minutą. Ruch w tym czasie nie zdobył bramki, zaś Olimpia zdobyła ich aż sześć. Niebieskie nie były już w stanie odrobić strat do końca meczu. W końcówce czerwone kartki ujrzały jeszcze Zuzanna Ważna oraz Sabina Kobzar. Ostatecznie mecz zakończył się porażką 29:34.

Za tydzień Niebieskie zakończą pierwszą rundę rozgrywek meczem z SPR-em w Olkuszu. Beniaminek podobnie jak nasz zespół, zgromadził do tej pory zaledwie dwa punkty.

KPR Ruch Chorzów – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 29:34(16:16)

Ruch: Wąż, Kozieł, Montowska – Pieniowska, Podrygała 5, Lesik 1, Migała 5, Krzymińska 3, Rodak 1, Sadowska 9,  Kobzar 4, Ważna 1.

Kary: 14 min (Lesik, Migała, Krzymińska, Ważna x 3, Kobzar – czerwona kartka)

Karne: 5/6

Olimpia: Wawrzynkowska, Szczurek, Sach – Płachta 3, Gadzina 5, Figiel 1, Szczecina 2, Rączka 2, Maślanka 2, Dubajova 17, Olszowa 1, Masna 1.

Kary: 8 min (Gadzina x 2, Dubajova, Masna)