Nieznaczna porażka w Olkuszu

21 grudzień 2016, 22:14:09, Puchar Polski
Niebieskie po zaciętym meczu przegrały z SPR Olkusz i odpadły z Pucharu Polski.

W tabeli pierwszej ligi obie drużyny dzieli aż pięć punktów a ostatni bezpośredni pojedynek wygrały Chorzowianki 35:22. Wszystkie znaki na ziemi stawiały w roli faworyta spotkania drużynę "niebieskich". Lecz kibice zgromadzeni w przedświąteczną środę na hali Olkuskiego MOSiR-u obejrzeli mecz pełen walki i zwrotów akcji.

Od pierwszych chwil bezpośredniego starcia było widać agresywne a czasem brutalne nastawienie do gry Chorzowianek. Lwice rozpoczęły od prowadzenia 1:0 w 2. minucie po rzucie ze skrzydła Katarzyny Nowak. W odpowiedzi między 4 a 10 minutą spotkania trzy bramki Joanny Rodak dały prowadzenie Ruchowi 4:3. Gdy w 24. minucie po rzucie Agnieszki Drażyk na tablicy widniał wynik 11:9 wydawać by się mogło że to niebieskie po pierwszej części gry będą prowadzić. Lecz wtedy dały o sobie znać doświadczone Paula Masiuda, Agata Basiak i Agata Wcześniak to po rzucie tej ostatniej w 29. minucie SPR prowadził już 14:12. Nie był to jednak koniec emocji bramki Karoliny Jasinowskiej i Agnieszki Piotrkowskiej sprawiły że pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 14:14.

Druga część gry rozpoczęła się od mocnego uderzenia Olkuszanek, szybkie ataki kończyły raz za razem Agata Wcześniak i najskuteczniejsza w spotkaniu Paula Masiuda. Gdy w 38. minucie Natalia Kolonko skutecznie egzekwowała rzut karny wydawać by się mogło że SPR pewnie wygra to spotkanie. Nic bardziej mylnego Chorzowianki po bramkach Agnieszki Drażyk i Karoliny Jasinowskiej zmniejszały dystans a w 53. minucie po rzucie Lidii Żakowskiej był remis 25:25. Wtedy to jednak sprawy w swoje ręce wzięła Paula Masiuda i pewnym rzutem z 9-tego metra pokonała do niedawna grająca jeszcze w Olkuskich barwach Iwonę Staś. Ku radości licznie zgromadzonej w hali przy ulicy Wiejskiej publiczności wynik po szybkim ataku ustaliła Dagmara Frączek. Ruch mógł doprowadzić jeszcze do dogrywki lecz rzut Agnieszki Benduckiej wykonywany już po końcowej syrenie obroniła Aleksandra Petlic. Wygrana 27:26 podopiecznych trenera Marcina Księżyka sprawiła że drużyna kończy rok w dobrych nastrojach i do drugiej części rozgrywek przystąpi pełna nadziei na dobrą lokatę na koniec rozgrywek.

źródło: SPR Olkusz

SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów 27:26 (14:14)