Aktualności

Zwycięstwo w Gliwicach

7 grudzień 2016, 01:03:47, I liga
Na zakończenie I rundy rozgrywek, Ruch pokonał na wyjeździe Sośnicę.

W rozegranym awansem meczu 11. kolejki I ligi kobiet, piłkarki ręczne Ruchu Chorzów pewnie pokonały swoje rywalki zza miedzy, Sośnicę Gliwice. Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w najbliższy weekend, kiedy to pierwszoligowe drużyny zakończą zmagania w I rundzie rozgrywek. Jednak z racji powołań do kadr młodzieżowych dla zawodniczek obu klubów, potyczkę przełożono na wtorek.

W derbowym starciu obyło się bez sensacji. Niebieskie skrupulatnie liczą cenny każdy punkt - priorytetem jest dla nich jak najszybszy powrót do Superligi, a do lidera z Kwidzyna traciły dwa "oczka". W Gliwicach nie mogły więc, jako faworyt, pozwolić sobie na wpadkę. Po raz kolejny trener Jarosław Knopik nie mógł skorzystać z usług Magdaleny Drażyk, uraz łydki leczyła też Oktawia Płomińska. Na placu gry po przerwie spowodowanej chorobą pojawiła się natomiast Lidia Żakowska.

Wystarczyło 12 minut, by przyjezdne wypracowały sobie przewagę (5:2). W 20. minucie było już 10:4 dla Ruchu - złożyła się na to świetna postawa w obronie i dobre zawody liderek - powracającej Żakowskiej, ale także Marleny Lesik  czy Agnieszki Piotrkowskiej. Sześciobramkową zaliczkę udało się utrzymać do przerwy (15:9).

Po zmianie stron trwała walka "gol za gol". Gospodyniom udało się nawet nieco zniwelować straty, ale od 40. minuty Niebieskie rozpoczęły świetną serię - kolejne siedem minut wygrały w stosunku 5:1. Widząc, że spotkanie jest już pod kontrolą podopiecznych, trener Knopik dał szansę kolejnym młodym - Marcelinie Polańskiej i Sandrze Kiel. Ze świetnej strony pokazała się Dominika Nimsz, która zanotowała 4 bramki.

Ostatecznie chorzowianki wywiozły z Gliwic dwa punkty, wygrywając 31:21 i zrównały się punktami z MTS. Kwidzynianki swój mecz 11. kolejki rozegrają w sobotę w Płocku - rywalem będzie SMS ZPRP.

Sośnica Gliwice - KPR Ruch Chorzów 21:31 (9:15)


Sośnica:
Zizulewska, Wróbel - Kobusińska 1, Reichel 4, Krasoń 2, Kempa, Walus, Kowalczyk 1, Nawrocka, Krzymińska 1, Derezińska, Korbel, Abramowicz 7, Golec 5.

Trener: Maciej Haupa:
Kary: 10 minut
Karne: 2/3

Ruch: Jaśkiewicz, Staś, Bednarek - Benducka 2, Jasinowska 2, Piotrkowska 5, Żakowska 4, Lesik 7, A. Drażyk 2, Masłowska 3, Polańska, Rodak 1, Nimsz 4, Kiel, Stokowiec 1.

Trener: Jarosław Knopik
Kary: 6 minut
Karne: 5/6

Sędziowali: Pytlik (Siemianowice Śl.), Jędrycha (Dąbrowa Górnicza)
Widzów: 100
Reklamacreated by:input.com.pl