Aktualności

Mamy dwa punkty!

4 grudzień 2016, 23:42:15, I liga
Choć nie było łatwo, Niebieskie odniosły kolejne w tym sezonie zwycięstwo.

Po czwartkowej przegranej w Kwidzynie, chorzowskie szczypiornistki miały podrażnioną ambicję. Straciły pozycję lidera (na rzecz MTS właśnie), a swoje mecze wygrały inne kandydatki do awansu - SPR Olkusz i Korona Handball Kielce. W niedzielę na własnym boisku miały pokazać siłę. I pokazały, ale dopiero w drugiej połowie.

Po 12 minutach Ruch prowadził 5:2, ale z upływem czasu spotkanie wymknęło mu się spod kontroli. Zaznaczmy, że w meczu nie mogły wystąpić kontuzjowane Magdalena Drażyk i Oktawia Płomińska, a w pełni sił po chorobie nie była Lidia Żakowska. Rozgrywająca oglądała mecz z ławki rezerwowych.

W 24. minucie Jutrzenka wyrównała (9:9), głównie za sprawą rewelacyjnie spisującej się w ataku Katarzyny Homonickiej. Tuż przed przerwą Niebieskie zdołały odzyskać prowadzenie (14:12), ale po zmianie stron wynik znów długo utrzymywał się "na styku".

Około 40. minuty Niebieskie przyspieszyły. Sygnał do ataku dały zawodniczki doświadczone - Agnieszka Piotrkowska, Karolina Jasinowska i Katarzyna Masłowska. W 50. minucie było 25:21, od tej pory chorzowianki spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń. Trzeba jednak podkreślić, że do końcowej syreny swoje własne zawody rozgrywała Homonicka - łącznie rzuciła aż 14 bramek, a oprócz niej do siatki trafiły zaledwie cztery koleżanki!

Ostatecznie Niebieskie zwyciężyły 29:24. Wydatnie do triumfu przyczyniła się Marlena Lesik, autorka 8 goli. To był bezapelacyjnie jej najlepszy mecz od czasu, gdy wróciła do Chorzowa. - Marlena miała ostatnio problemy zdrowotne. Ale widziałem, co pokazywała na treningach i jej dzisiejsza postawa nie jest zaskoczeniem. Jestem przekonany, że teraz będzie tak grać w kolejnych meczach - przekonywał trener Ruchu, Jarosław Knopik.


KPR Ruch Chorzów - MMKS Jutrzenka Płock 29:24 (14:12)

Ruch:
Staś, Bednarek, Jaśkiewicz - Benducka 2, Jasinowska 4, Piotrkowska 5, Lesik 8, A. Drażyk 2, Masłowska 4, Rodak 1, Stokowiec 3.

Trener: Jarosław Knopik
Kary: 4 minuty
Karne: 3/3

Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska - Dąbrowska 3, Stasiak 3, Będzińska, Homonicka 14, Bałdyga, Zaremba, Pawłowska, Maruszewska, Warda 2, Radzikowska 2.

Trener: Jarosław Krzemiński
Kary: 4 minuty (Dąbrowska, Bałdyga)
Karne: 7/7
Reklamacreated by:input.com.pl