Aktualności

Ukazał się nr 114 Handball Polska

2 grudzień 2016, 11:52:33
Ukazał się nr 114 magazynu "Handball Polska".

Tematem przewodnim najnowszego numeru jest zmiana pokoleniowa, która zaczęła się w obu naszych seniorskich kadrach. Ten moment wcześniej czy później dotyka każdą drużynę. W tym miejscu wypada tylko podziękować zawodnikom i zawodniczkom, którzy zdecydowali się na taki krok,  za lata gry w zespole narodowym, za zdobyte trofea i zdrowie pozostawione na handballowych parkietach, no i za emocje, których nam dostarczali. Było tego nawet więcej niż trochę. Były łzy i chwile zwątpienie, ale także dużo radości i przede wszystkim duma, która rozpierała serca polskich kibiców.

Zadania odmłodzenia naszych kadr podjęli się znani i cenienie w świecie piłki trenerzy - Tałant Dujszebajew (właśnie podpisał 4-letni kontrakt z ZPRP) i Leszek Krowicki. W tym momencie wszyscy dobrze życzący polskiej piłce ręcznej powinni uzbroić się w cierpliwość. Zmiana generacji ma przyczynić się do sukcesów, tyle tylko, że musimy na nie poczekać. Cierpliwie poczekać.

Na jednego z nowych liderów męskiej kadry wyłania się Piotr Wyszomirski. Z bramkarzem rozmawialiśmy o przenosinach do Lemgo, sytuacji jego nowej drużyny i … skręceniu mebli w jego nowym mieszkaniu.

Pierwszy poważny sprawdzian, uwzględniając powyższą sytuację, czeka kobiecą reprezentację. Biało-czerwone podczas szwedzkiego EURO staną przed dużym wyzwaniem. W grupie zmierzą się z Francuzkami,. Holenderkami i Niemkami. Celem minimum jest wyjście z grupy. Kolekcjonerzy plakatów powinni być usatysfakcjonowani, gdyż zamieściliśmy zdjęcie grupowe zespołu Polek.

Na grudniowych mistrzostwa Europy kobiet będziemy mieli "naszą" parę sędziowską. Duet Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek po raz drugi w karierze dostąpią zaszczytu prowadzenia meczów w turnieju tej rangi.

Tak się składa, że powiem młodości dotyczy również dużej grupy trenerów w PGNiG Superlidze mężczyzn. Są ambitni, konkretni i fachowo przygotowani. Znają zapach szatni, pamiętają jeszcze smak parkietu.

W dziale historii przypomnieliśmy sylwetkę Alicji Klonowskiej. To jedna z najlepszych polskich piłkarek ręcznych przełomu lat 80. i 90., która na koncie ma pięć startów na MŚ i 10 lat w kadrze narodowej.

Reklamacreated by:input.com.pl