Aktualności

W Kwidzynie bez punktów

2 grudzień 2016, 00:14:47, I liga
Niebieskie w meczu na szczycie I ligi uległy MTS Kwidzyn.


Czwartkowe spotkanie było zaległym z 5. kolejki pierwszoligowych zmagań. I zapowiadało się bardzo emocjonująco - w Kwidzynie zmierzyły się ze sobą drużyny, które w trwającym sezonie nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Chorzowski zespół zagrał osłabiony  - w kadrze zabrakło przeziębionej Lidii Żakowskiej i kontuzjowanej Magdaleny Drażyk.

Mecz nie zawiódł - toczył się w bardzo szybkim tempie i na dobrym poziomie. Pierwsze minuty pojedynku były bardzo wyrównane. Po kwadransie wyraźnie do głosu doszedł Ruch. Po kilku dobrych akcjach, i trafieniu Karoliny Jasinowskiej chorzowianki miały już cztery bramki przewagi. Gospodynie nie dały za wygraną i w dużej mierze dzięki skuteczności Darii Szynkaruk odrobiły stratę. Po pierwszej połowie spotkanie było nierozstrzygnięte - był remis 16:16.

Drugą połowę świetnie otwarły kwidzynianki. Ataki Justyny Świerczek i Malwiny Hartman pozwoliły drużynie Roberta Majdzińskiego wyjść na czterobramkowe prowadzenie. Niebieskie odpowiadały trafieniami Agnieszki Drażyk, Natalii Stokowiec i Katarzyny Masłowskiej. Musiały jednak zmagać się z częstą grą w osłabieniu - łącznie zanotowały aż 20 minut kar.

Dodatkowo w ostatnim kwadransie swoją bramkę zamurowała Aleksandra Bielak. Swoimi skutecznymi interwencjami przesądziła o końcowym rezultacie. MTS powiększał prowadzenie i ostatecznie zwyciężył 37:30.


MTS Kwidzyn - KPR Ruch Chorzów 37:30 (16:16)

MTS:
Bielak, Winiewska, Kłos - Świerczek 10, Hartman 7, Gędłek 5, Pękala 4, Kowalska 4, Szynkaruk 3, Wąsik 2, Heromińska 1, Zawalich 1, Chmara
Karne: 8/9
Kary: 10 min.

Ruch: Staś, Jaśkiewicz - A. Drażyk 5, Masłowska 5, Rodak 5, Stokowiec 5, Płomińska 3, Jasinowska 3, Piotrkowska 3, Benducka 1, Lesik.
Karne: 4/6
Kary: 20 min.
Reklamacreated by:input.com.pl