Aktualności

Dziś mecz na szczycie

1 grudzień 2016, 14:20:19, I liga
To może być najważniejsze w tym sezonie wyjazdowe starcie Ruchu.

W czwartkowy wieczór Niebieskie zagrają w Kwidzynie z MTS. Nieoczekiwanie zespół z Pomorza po świetnym początku sezonu nie zwalnia tempa i utrzymuje się w ścisłej czołówce. Legitymuje się identycznym dorobkiem, jak Ruch - 7 meczów, 6 zwycięstw, 1 remis.

Chorzowianki do Kwidzyna pojechały już w środę, by spokojnie, już na miejscu, spędzić ostatnie godziny przed spotkaniem. Mecz zgodnie z pierwotny terminarzem miał odbyć się jeszcze w październiku, jednak został przełożony z uwagi na udział zawodniczek obu drużyn w turnieju kadry juniorek. Kolejnym terminem był 30 listopada, ale ze względu na mecz męskiego zespołu z Kwidzyna, MMTS, spotkanie ostatecznie odbędzie się pierwszego dnia grudnia.

MTS w ostatnich dwóch kolejkach odniósł zwycięstwa z kandydatami do awansu - na wyjeździe pokonał 37:34 SPR Olkusz, zaś u siebie rozprawił się 27:18 z Koroną Handball Kielce. Niebieskie natomiast wygrały w Tczewie z "czerwoną latarnią" I ligi, Samborem Tczew. Do przerwy utrzymywał się remis 10:10, ale po świetnej grze w drugiej częściej chorzowianki wygrały 29:22. Ruch w tym meczu wystąpił bez Lidii Żakowskiej, Natalii Stokowiec i Magdaleny Drażyk. O ile Stokowiec do Kwidzyna pewnie pojedzie o tyle występ Draży jest wykluczony (uraz kostki), a Żakowskiej stoi pod znakiem zapytania (przeziębienie).

Początek meczu o 17:30. Do boju Niebieskie!
Reklamacreated by:input.com.pl