W II lidze również wygrywamy z Olkuszem

2 marzec 2014, 14:37:36, Superliga
Sobota była dniem podwójnego starcia chorzowianek z SPR-em Olkusz. Zanim na parkiet wyszły zawodniczki Superligi, w Olkuszu zagrały rezerwy obu klubów.

Podopieczne Anety Kowaluk potrzebowały trzech minut żeby wyjść na prowadzenie. Później gra toczyła się bramka za bramkę, aż do 16. minuty, kiedy Niebieskie zdobyły trzy trafienia z rzędu uciekając gospodyniom. Drugi kwadrans to popisowy fragment gry Anny Waloń, która w całym spotkaniu zdobyła aż dziesięć bramek. Na przerwę chorzowianki schodziły prowadząc 16:12.

Drugą połową nasze zawodniczki zaczęły od mocnego uderzenie. Przewaga szybko wzrosła do siedmiu bramek i stało się jasne, że rezerwy Ruchu zainkasują kolejne dwa punkty. Trenerka mogła sobie pozwolić na desygnowanie na plac gry rezerwowych zawodniczek. W końcówce olkuszanki podjęły próbę odrobienia strat, jednak chorzowska młodzież nie dała sobie wyrwać zwycięstwa i mecz zakończył się wynikiem 28:27 dla Ruchu.

SPR II Olkusz – KPR Ruch II Chorzów 27:28 (12:16)

Ruch: Krupa, Wesołka – Malec 4, Beczek 3, Kiełbus 3, Waloń 10, Jęszczok 2, Doktorczyk 1, Kurzaj 1, Jaroszewska 2, Ciołek 2, Łuczyk.