Zmiany dały skutek

20 listopad 2016, 14:41:20, I liga
Trener Jarosław Knopik po wygranej z AZS UMCS Lublin nie krył zadowolenia.

Chorzowianki w sobotę pewnie pokonały rywalki z Lubelszczyzny 31:20. Wygrana była bardzo cenna, zwłaszcza po remisie w poprzedniej kolejce z SMS ZPRP Płock. - Obawiałem się tego spotkania. W Płocku nie zagraliśmy tego, co potrafimy. Zmieniliśmy kilka rzeczy w treningu i w organizacji zespołu, więc jakiś znak zapytania był - przyznawał trener Ruchu, Jarosław Knopik. - Analizowałem zespół z Lublina, wiedziałem, że z każdym meczem radzą sobie coraz lepiej. Mają dobrze zbilansowaną defensywę tracą mało bramek. Mieliśmy lepsze i gorsze momenty, ale uważam, że zmiany zadziałały pozytywnie - podkreślił.

Szkoleniowiec w drugiej połowie zwracał podopiecznym uwagę, by nie traciły koncentracji i do ostatniej minuty, mimo przesądzonego wyniku, grały na maksimum możliwości. - Cały czas pracujemy nad koncentracją i konsekwencją. Widzę w tych elementach poprawę, ale jeszcze musimy nad nim pracować. Czasami za bardzo chcemy, przekombinujemy i pojawiają się błędy - ocenił.

Jak trener reaguje na wyniki innych zespołów? Póki co jak burza idzie Korona Handball Kielce. - Dla dziennikarzy, statystyków i prezesów są to cenne informacje. My jednak wykonujemy cierpliwie swoja pracę, Koroną będziemy się martwić przed meczem rewanżowym w lutym. Na razie skupiamy się na  wyjazdach do Tczewa i Kwidzyna, żeby zagrać tam swoje - zakończył Knopik.